Kraj utakmice na Maksimiru. Domaćin odnio pobjedu rezultatom 4-1

| Autor: Roberto Car
(Snimio: Sanjin Strukic/Pixsell)

Utakmica je završila rezultatom 4:1.

90' Ademi puca glavom pored gola iz blizine

78' Ušao je Iovu umjesto Hujbera

73' Sudac Pajač mora izaći zbog ozljede, Zdenko Lovrić će suditi do kraja

72' Ušli su Ademi, Rog te Žgomba i Douglas

70' Lisica je sjajno proigrao Fileta u petercu, ali je lopta otišla pored gola

66' Nevistić je obranio udarac Fileta iz blizine, nakon asistencije Matheusa

61' 4:1 Špikić je strijelac nakon asistencije Baturine

60' Ušli su Bulat i Kulenović

60' 3:1 Brodić je iskoristio asistenciju Petkovića

55' Matheus ulazi umjesto Valinčića

53' Ćorić je obranio udarac Brodića glavom s 5 metara, ali bilo je zaleđe

49' Valinčić je dobio žuti karton

Počinje drugo poluvrijeme, a u igru je ušao Lisica umjesto Kadušića. Jedinu promjenu napravio je Dinamo u 33. minuti kad je Špikić zamijenio Pierre-Gabriela

Kraj prvog poluvremena. Pulski su navijači svakako mogli biti zadovoljni izvedbom svoje momčadi u prvom poluvremenu, neovisno o rezultatu 2:1 za Dinamo. Uz gol Fileta imali su "zeleno-žuti" i super priliku Kadušića, dok su oba pogotka primljena isuviše jeftino. Svakako raduje činjenica da se oslabljeni pulski sastav nije uplašio "modrih" i da je nastojao postići gol, a ne samo čuvati svoju mrežu.

44' 2:1. Petković je ubacio loptu u peterac, prošla je kroz noge Devetaka i Brodić ju je ubacio u prazan gol

37' 1:1 Filet. Ubacio je Maurić s lijeve strane, Mišić je samo okrznuo loptu, a spremni Filet ju je iz blizine ubacio u mrežu

27' Filet iz voleja puca preko gola nakon ubacaja Devetaka slijeva

23' Sučić s 15 metara s desne strane puca pored gola

16' Baturina puca pored vratnice

13' Filet je ubacio slijeva, a Kadušić je uklizao na drugoj vratnici i promašio gol s tri metra

12' Filet se provukao između domaćih stopera i izbio pred Nevistića, ali je promašio loptu

3' Dinamo vodi 1:0 golom Vidovića

1' Počela je utakmica u Maksimiru

Pred nogometašima Istre 1961 danas je, s početkom u 17 sati, gostovanje u Maksimiru kod branitelja naslova, Dinama. Bit će to jubilarno, 30. gostovanje "zeleno-žutih" kod "modrih" u borbi za prvenstvene bodove, a dosad su se u Pulu samo u tri navrata vratili s bodom.

Već ta statistika, uz klupske proračune i vrijednost igrača, jasno naznačuje tko je favorit u ovom susretu 29. kola HNL-a. Dinamo je u usponu forme, dodatno osokoljen dvostrukom pobjedom nad Hajdukom na Poljudu i sad juri vodeću Rijeku koja će u Jadranskom derbiju ugostiti Hajduk od 19.30 sati.

(Snimio: čitatelj Glasa Istre)(Snimio: čitatelj Glasa Istre)

Rekao je tijekom tjedna trener Dinama Sergej Jakirović kako će u ovom susretu minutažu dati igračima koji su manje potrošeni u ogledima s Hajdukom, ali startni sastav pokazuje da su svi ključni igrači u prvih 11: Petković, Baturina, Mišić i Nevistić.

Trener Puljana Paolo Tramezzani imao je velikih problema u pripremi ovog susreta jer je ostao bez čak šestorice standardnih igrača. Danas ne može računati na Majkića, Majstorovića, Blagojevića, Petrusenka, Mlinara i Lawala. Slijedom toga, u veznom je redu morao improvizirati pa je u sredini terena postavio Ćalušića, Valinčića i Maurića uz ofenzivnijeg Čuića. Pokušat će pulski igrači ponovno, kao protiv Lokomotive, sačuvati svoju mrežu netaknutom i nadati se da će nakon dvije utakmice bez postignutog gola, netko svladati Nevistića.

Najteže moguće gostovanje, uz najveći broj izostanaka, zahtjeva od pulskih igrača maksimalnu borbenost za novi pozitivan rezultat u eri Tramezzani. U dosadašnjih sedam susreta s Talijanom na klupi Istra 1961 je ostvarila dvije pobjede, četiri remija i poraz na Poljudu.

Utakmicu sudi Igor Pajač, a evo i sastava:

DINAMO: Nevistić, Ristovski, Bernauer, Perković, Pierre-Gabriel, Mišić, Baturina, Sučić, Brodić, Petković, Vidović.

ISTRA 1961: Ćorić, Kadušić, Hujber, Koski, Marešić, Devetak, Valinčić, Ćalušić, Maurić, Čuić, Filet.