obranili naslov

Stanoinvest Futsal Pula preko "ruleta šesteraca" do pobjede u finalu nad Olmissumom

| Autor: Ivica CEROVAC
(Snimio Grgo Jelavić/Pixsell)

Stanoinvest Futsal Pula obranila je naslov pobjednika Hrvatskog malonogometnog kupa, osvojen lani u Zagrebu. Ove se godine "final eight" igrao u Dubrovniku, a nakon što su u petak i subotu Puljani u četvrtfinalu i polufinalu svladali Brod 035 i Futsal Dinamo, u današnjem su finalu nadjačali Olmissum.

Mreže su mirovale do 33. minute kad je Omišane u vodstvo doveo Kustura, no ono je bilo kratkog vijeka jer je tri minute kasnije poravnao Echeverry i odveo susret u produžetke. Tih 1:1 ostalo je na semaforu do 16 sekundi prije kraja drugog produžetka kad je Tchato zabio drugi pogodak za Futsal Pulu, no devet sekundi bilo je dovoljno Vanhi da zabije za 2:2 i pobjednika su morali odlučivati penali.

Pucalo se čak šest serija udaraca sa šest metara, a nakon što su desetorica izvođača bili precizni, Hrstić je pogodio gredu od koje se lopta odbila preko gola. Dobio je tako Dean Moravac priliku koju nije propustio te je pogodio za konačnih 8:7.