utakmica na poljudu

Hajduk - Istra 1961 1:0 - Tramezzaniju prvi poraz sa "zeleno-žutima"

| Autor: Roberto Car
(Snimio Zvonimir Barišin/Pixsell)

Kraj utakmice, Hajduk je pobijedio 1:0 golom Krovinovića. Prvi poraz Tramezzanija na pulskoj klupi.

90+8' Žuti karton Pukštasu

90+4' Majkić brani udarac Livaje iz blizine

90' Igrat će se 9 minuta sudačke nadoknade

86' Livaja puca pored gola sa 16 metara

84' Žuti pa odmah i crveni karton za Blagojevića i žuti za Ercega. Obojica preskaču Varaždin

82' Žuti karton za Sigura zbog prekršaja na Vuku

77' Kraći prekid zbog bakljade Torcide

75' Matheus ulazi umjesto Petrusenka

74' Kalik umjesto Sahitija, Kleinheisler umjesto Krovinovića

59' Vuk i Lisica ulaze umjesto Lawala i Kadušića

57' Odlična akcija Istre, Devetak je pogodio Ercega u glavu, ali je napadač loptu poslao pored gola

49' Lučić nogom brani prizeman udarac Ercega s desne strane

48' 1:0, strijelac Krovinović. Dajaku je ubacio, a Krovinović je ušao ispred Majstorovića i svladao Majkića

46' Počelo je drugo poluvrijeme uz jednu promjenu u splitskim redovima. Dajaku je zamijenio Brekala

Kraj prvog poluvremena, 0:0.
Istra je odlično ukočila splitsku momčad koja nije zaprijetila Majkiću

42' Pukštas je zakasnio na prizeman ubačaj Mikanovića

37' Erceg je postigao gol, ali je bio u zaleđu

34' Prva prijetnja Hajduka, ali je Marešić blokirao pokušaj Pukštasa

25' Kadušić je dobio žuti karton, to mu je treći pa neće igrati u Varaždinu

19' Prpić je ušao umjesto ozlijeđenog Uremovića

12' Majkić odbija u korner ubačaj Mikanovića

4' Lawal u petercu premašuje loptu nakon ubačaja s lijeve strane

3' Erceg puca glavom pored gola na ubacaj Kadušića

0' Sudac Lovrić dao je znak za početak susreta koji se igra po jakoj kiši

(Foto NK Istra 1961)(Foto NK Istra 1961)

Vrlo intrigantan susret je danas pred nogometašima Istre 1961 protiv Hajduka na Poljudu. Splićani u njega ulaze s namjerom da pobjedom ostanu u utrci za dugo iščekivanim naslovom prvaka Hrvatske, dok pulski sastav u ogled ulazi sa željom da nastavi odličan niz, sedam bodova u tri utakmice, otkako je Paolo Tramezzani zasjeo na klupu "zeleno-žutih". Dodatnu draž ogledu, koji počinje u 17.10 sati, daje i podatak kako su u oba ovosezonska dvoboja ovih momčadi slavili gosti.

U Splitu je bilo 0:1 pogotkom Lisice u 101. minuti, a u Puli 0:2. Pored toga, veliku pažnju privlači i trenerski dvoboj, obojica će trenera sad voditi momčad protiv bivšeg kluba. Mislav Karoglan je nakon tek tri utakmice na startu ove sezone smijenjen u Istri 1961, dok je Tramezzani ostavio dubok trag kad je prije tri sezone vodio Hajduk.

Puljani u ovaj dvoboj ulaze svjesni da je domaćin favorit, ali i svjesni vlastite snage sad kad je talijanski stručnjak pronašao dobitnu formulu i probudio momčad. Disciplina u igri, karakter i borbenost ključne su stvari u igri pulskog sastava i ostanu li i danas na tom tragu, uz neophodnu dozu sreće koja je na Poljudu uvijek potrebna, mogli bi se "zeleno-žuti" dodatno primaknuti klubovima ispred sebe na ljestvici HNL-a.

Naravno, valja podsjetiti da se ovo kolo igra nakon tektonskih poremećaja u sudačkoj organizaciji, afere VAR i ostavke Bruna Marića, a u pulskom klubu zasigurno nisu bili sretni kad su vidjeli da ovaj dvoboj sudi Zdenko Lovrić. U 12 susreta u kojima je sudio Istri 1961, pulski klub nije upisao niti jednu pobjedu. A tu je i ona sramotna utakmica današnjih suparnika na Poljudu iz 2022. godine kad je u čak tri situacije Lovrić teško oštetio pulski sastav. Nadajmo se da ćemo nakon susreta pričati samo o igri, a ne o suđenju.

Evo i sastava:

HAJDUK: Lučić, Mikanović, Uremović, Elez, Diallo, Sigur, Krovinović, Pukštas, Sahiti, Livaja, Brekalo.

ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Majstorović, Marešić, Valinčić, Blagojević, Petrusenko, Maurić, Devetak, Lawal, Erceg.