Istra 1961 - Rudeš 2:1 - Puljani preokrenuli s igračem manje

(Snimio Saša Miljević / Pixsell)

Istra 1961 - Rudeš 2:1

Gužva na kraju nakon što je Marković odgurnuo Ercega, svakom po žuti karton

91' Maurić dobio žuti karton

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade vremena

78' Erceg 2:1. Sjurio se prema golu i neobranjivo smjestio loptu ispod grede

77' Hujber zamijenio Vuka

69' Dvije dvostruke izmjene, Erceg i Maurić umjesto Lawala i Petrusenka te Latković i Topić umjesto Vukmanovića i Doležala

66' Odličan udarac glavom Karačića nakon ubačaja Ćorića i još ljepša parada Majkića

61' Karačić žuti karton

46' Počelo drugo poluvrijeme s po jednom izmjenom na svakoj strani. Valinčić je ušao umjesto Ekonga, a Babić umjesto Mašale

Gotovo prvo poluvrijeme, 1:1, Istra 1961 će nastavak susreta morati odraditi s čovjekom manje na terenu

44' Čuić pao u kaznenom prostoru, sudac Zebec mu zbog simuliranja pokazao drugi žuti karton

43' Doležal žuti karton

32' Ekong žuti karton

22' Petrušenko izveo korner, natrčao Čuić i neobranjivo pogodio. Izjednačenju Istre 1961 prethodile neiskorištene prigode Vuka, Čuića i Petrusenka, Čuić usto dobio žuti karton

6' Šok na Drosini. Karačić zabio gol u šestoj minuti. Rudeš poveo. Pogotku gostiju prethodile neiskorištene prilike Koskija i Čuića

(Foto: NK Istra 1961)(Foto: NK Istra 1961)

Danas će na Gradskom stadionu "Aldo Drosina", s početkom u 17.10 sati, snagu u 24. kolu SuperSport HNL-a snagu odmjeriti Istra 1961 i Rudeš. U odnosu na prošlo kolu u kojem su "zeleno-žuti" remizirali u Koprivnici, Paolo Tramezzani se odlučio na dvije promjene u početnom sastavu.

Na jednu je Talijan na pulskoj klupi bio primoran, jer zbog tri žuta kartona nije mogao računati na Darija Marešića, umjesto kojeg će u srcu domaće obrane krenuti Finac Ville Koski. "Rovitog" Antu Ercega Tramezzani je odlučio zadržati pokraj sebe na klupi, dok će prazninu u vršku domaćeg napada popuniti mladi Nigerijac Salim Fago Lawal.

S druge strane, gostujući strateg Davor Mladina odlučio se na tri promjene u odnosu na sastav koji je prošlog vikenda započeo ogled s Hajdukom. Mjesto startera izgubili su Topić, Srbljinović i Krušlin, a praznine će popuniti Karačić, Pasariček i Grezda.

Zagrepčani stižu na "Drosinu" bez pobjede u sezoni, s učinkom od četiri remija i 19 poraza čime su poravnali najgori start jednog prvoligaškog kluba u sezonu, kojeg su upravo oni ostvarili prije pet godina. S druge strane, od dolaska Tramezzanija Puljani su upisali pobjedu i remi te će danas tražiti nova tri boda kojima bi se dodatno priključili sredini ljestvice, ali uz potrebnu dozu opreza, jer svoj jedini gostujući remi Rudeš je upisao u Puli, 27. kolovoza kad je utakmica okončana bez pogodaka. U drugom ovosezonskom srazu današnjih suparnika, Istra 1961 je 11. studenog slavila u Kranjčevićevoj s uvjerljivih 4:0.