PRVA HNL

Gorica - Istra 1961: Kraj, 0:0. Istra nije uspjela pobijediti Goricu igrajući cijeli susret s igračem više

| Autor: Roberto Car
(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)

GORICA - ISTRA 1961 0:0

90' Josipović je primio loptu u petercu i iz okreta pucao pored gola

90' Žuti karton za Kadušića

89' Filet umjesto Maurića

84' Udarac Vuka s distance pored gola

75' Douglas i Čuić umjesto Matheusa i Devetaka

69' Sjajna prilika za Istru. Kadušić je proigrao Usamljenog Josipovića iza obrane, ali je pulski napadač pokušao lobom koji je završio visoko iznad gola

65' Erceg puca pored gola s 25 metara

63' Josipović ulazi umjesto Mlinara

61' Banić s gol crte izbija ubačaj Devetaka, a potom brani udarac Vuka

59' Soldo s pet metara puca nogom preko gola nakon ubacaja Pršira iz slobodnog udarca

53' Igra se viktorija pred golom Gorice, sve je raspoloženiji Matheus

51' Maurić s ruba kaznenog prostora puca zamalo pored lijeve vratnice nakon odličnog proigravanja Marešića

46' Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena u postavama

45' Kraj prvog poluvremena, Istra je dominirala igrajući s igračem više, ali golova nema. Najbolju priliku imao je Vuk koji je pogodio vratnicu

42' Maloča zaustavlja kontru Istre, odnosno proigravanje Vuka prema Ercegu

36' Banić je bio brži od Vuka nakon proigravanja Blagojevića

34'  Žuti karton za Mrzljaka

33' Mlinar puca preko gola s 15ak metara

31'  Kontra Gorice, Soldo puca preko gola

30' Nakon kornera lopta dolazi do Blagojevića čiji udarac pod gredu brani Banić

29' Istra je prenijela igru pred gol Gorice

27'  Vuk s 15 metara slijeva pogađa suprotnu vratnicu nakon asistencije Maurića

22'  Mlak udarac Matheusa pored gola

20' Vuk je posebno raspoložen, većina pulskih napada ide preko njega

19' Jurić je u skoku laktom udario Majstorovića i dobio žuti karton

13' Mrzljak je s 25 metara pucao zamalo pored gola

8' Zamjena kod Gorice, Leš umjesto Vujnovića

8' Sjajno je Vuk prošao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj nije stigao do Mlinara

3' Krizmanić je dobio crveni karton zbog rušenja Mlinara koji je imao otvoren put prema golu. Istra ima igrača više, a Mlinar je iz slobodnog udarca pucao pored gola

0' Počela je utakmica

(Foto: Istra 1961 Facebook)(Foto: Istra 1961 Facebook)

Pred nogometašima Istre 1961 još su preostala samo dva prvenstvena gostovanja uoči zimske stanke. Danas s početkom u 14.30 sati u Velikoj Gorici će igrati protiv četvrtoplasirane Gorice, a jesensku polusezonu zaključit će iduće subote u ogledu s Lokomotivom. Ovo su utakmice u kojima će se "zeleno-žuti" nastojati osvetiti domaćinima za ovosezonske poraze na "Drosini".
Nekadašnji trener Novigrada Dinko Jeličić ima stopostotan učinak na klupi Gorice u domaćim susretima, a uoči dolaska Puljana iznio je svoje viđenje.
- Istra je u pozitivnom nizu, iako ju je malo poremetio poraz u Kupu, ali očekujem je na tragu prvenstvene utakmice s Varaždinom. Morat ćemo biti u svom najboljem izdanju ako želimo uzeti bodove - rekao je Jeličić.
Trener Puljana David Catala za ovaj susret ne može računati na Lisicu, Ekonga i Hujbera, a postavio je identičnu startnu jedanaestorku koja je svladala Varaždin s 2:0 u borbi za bodove.

Utakmicu sudi Mateo Erceg iz Benkovca, a evo i sastava.

GORICA: Banić, Raspopović, Maloča, Krizmanić, Štiglec, Soldo, Mrzljak, Pršir, Jurić, Vujnović, Matavž.

ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Majstorović, Marešić, Devetak, Mlinar, Blagojević, Maurić, Matheus, Erceg, Vuk.