Gotova je utakmica u Varaždinu. Istra je ispala iz osmine finala Kupa Hrvatske

| Autor: Roberto Car
(Snimio: Milivoj Mijošek/Glas Istre)

Igrat će se još 4 minute sudačke nadoknade

86' Mitrovski je dobio žuti karton

85' Lawal i Devetak su ušli umjesto Čuića i Valinčića

80' Šego je glavom, na ubacaj Vukčevića, postigao gol za 3:2. Puljani su tražili prekršaj nad Kadušićem, ali sudac Lovrić je pokazao na centar. Varaždin vodi 3:2

78' Marina umjesto Belcara

77' Ušli su Vuk, Matheus i Erceg, a izašli Josipović, Filet i Nebyla

72' Šego s 18 metara puca pored gola

70' Penal za Varaždin. Valinčić je srušio Mitrovskog. Postonjski realizira kaznu, 2:2

66' Marešić zaustavlja opasan napad Varaždina po desnoj strani preko Vukčevića63' Brodić i Bručić ulaze u igru

60' Žuti karton za Fileta zbog starta na golmana Silica

58' Vratar Silić brani slobodan udarac Marešića

Petrusenko je proigrao Nebylu u kaznenom prostoru s desne strane, a njegov je ubacaj Filet s dva metra pretvorio u gol za vodstvo

55' Istra vodi 2:1 golom Fileta

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom Istre. Valinčić je ubacio, Josipović je pucao u blok, a potom Petrusenko preko gola

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1.

38' Žuti karton za Valinčića

35' 1:1. Valinčić je ubacio prizemnu loptu, a Josipović petom na prvoj vratnici šalje loptu u mrežu

Nakon vodstva Varaždin je stao u srednji blok i čeka priliku iz kontri. Puljani imaju terensku inicijativu i uglavnom napadaju po lijevoj strani preko Valinčića, ali bez prave prilike u prvih pola sata

21' Varaždin traži jedanaesterac zbog kontakta Valinčića i Domjanića u petercu, ali sudac Lovrić nije ništa dosudio

19' Vukčević je ubacio prizemnu loptu s desne strane, a Iovu ju je izbacio u korner pred domaćim napadačima

13' Valinčić je ubacio s lijeve strane, a Jelenić je loptu odbio pored desne vratnice

7' Varaždin vodi 1:0, Drožđek je ubacio s lijeve strane, Belcar je glavom spustio loptu Pilju koji je svladao Paus-Kunšta

1' Počela je utakmica

Nogometaši Istre 1961 u 16 sati u Varaždinu protiv istoimenog domaćina igraju susret osmine finala Kupa Hrvatske. Nakon tri pobjede u zadnja četiri prvenstvena susreta, od kojih je posljednja ona od petka kad je Istra 1961 pobijedila 2:0, "zeleno-žuti" u današnji susret ulaze motivirani da izbore nastup među osam najboljih u ovom natjecanju. Trener Puljana David Catala najavio je kako će u ovom dvoboju prednost dati igračima koji su dosad manje igrali pa je u Puli ostavio Majkića, Blagojevića i Maurića uz nekolicinu ozljeđenih igrača. Ne samo da se odlučio za rotaciju igrača već je dobrano iznenadio startnom postavom u kojoj se nije našao niti očekivani Matheus, ali je u napadu upario Fileta i Josipovića.

Na drugoj strani bit će novo lice na klupi Varaždina. Umjesto trenera Marija Kovačevića koji se posvetio borbi protiv opake bolesti, domaćina će voditi sportski direktor Nikola Šafarić koji je također najavio brojna nova lica u startnoj postavi.

Utakmicu sudi Zdenko Lovrić iz Đakova, a evo i startnih postava.

VARAŽDIN: Silić, Vukčević, Jelenić, Škaričić, Boršić, Belcar, Pilj, Postonjski, Mitrovski, Domjanić, Drožđek.

ISTRA 1961: Paus-Kunšt, Valinčić, Iovu, Marešić, Kadušić, Nebyla, Petrusenko, Ćalušić, Čuić, Josipović, Filet