Istra 1961 - Varaždin

FOTOGALERIJA / Matheus i Vuk odveli "zeleno-žute" do pobjede

| Autor: Ivica CEROVAC

ISTRA 1961 - VARAŽDIN 2:0

Gotova je utakmica, Istra 1961 je slavila golovima Darwina Matheusa i Mateja Vuka

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

67' 2:0. Vuk je izbjegao nedozvoljenu poziciju, ušao s lijeve strane u kazneni prostor i provukao loptu ispod Zelenike. VAR potvrdio pogodak.

65' Mitrovski pucao s ruba kaznenog prostora, Majkić upisao novu obranu

60' Dvostruka izmjena kod Istre 1961, ušli Valinčić i Petrusenko, izišli Matheus i Mlinar

59' Mlinar izveo korner, Majstorović glavom na prvoj vratnici pucao pored gola

Gosti napravili dvije izmjene u pauzi, ušli Drožđek i Pilj umjesto Banoveca i Marine

Krenulo je drugo poluvrijeme

(Snimila Paola Brezac)(Snimila Paola Brezac)

***

Čim se krenulo s centra, sudac Kulušić je označio kraj prvog poluvremena i poslao igrače u svlačionice

45+4' 1:0. Lopta se dugo odbijala po gostujućem kaznenom prostoru dok nije stigla do Matheusa, koji ju je poslao u donji desni kut Zelenikinog gola

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade vremena

42' Banovec s leđa ušao u Matheusa te je i on "požutio"

38' Tražili su gosti drugi žuti karton za Matheusa nakon novog prekršaja nad Bručićem, ali u sudačkoj bilježnici završio je Postonjski zbog prekršaja nad Mlinarom

32' Marina pucao glavom nakon kornera, Majkić "iščupao" loptu ispod grede

19' "Požutio" i Matheus nakon grubog starta na Bručiću

14' Raspoloženi Matheus presjekao kratko dodavanje Zelenike, Marina ga "složio" i kad je akcija okončana "požutio"

6' Majstorija Matheusa i asistencija za Ercega koji šalje loptu tik uz vratnicu

4' Kadušić zamijenio Hujbera

U prvoj minuti neželjena scena, ozlijedio se slavljenik Luka Hujber i nije mogao nastaviti utakmicu ni nakon liječničke intervencije

0' Krenula je utakmica, pred početak minuta šutnje u počast nedavno preminulom Eliju Premati

***

Danas će na "Drosini", s početkom u 17 sati, Istra 1961 odigrati svoju posljednju domaću utakmicu u 2023. godini u kojoj će ugostiti Varaždin.

Bit će to dvoboj 17. kola SuperSport HNL-a kojeg Puljani dočekuju na devetoj, pretposljednjoj poziciji prvoligaške ljestvice s 14 bodova na svom kontu. Varaždinci su ih u dosadašnjem tijeku sezone prikupili tri više i trenutačno se nalaze na šestoj poziciji.

U slučaju pobjede, "zeleno-žuti" bi se bodovno poravnali s gostima iz baroknog grada, a usto bi im i uzvratili za poraz upisan u osmom kolu. U susretu odigranom 2. rujna u Varaždinu domaćin je slavio s 1:0, a pogodak odluke u 74. je minuti s "bijele točke" postigao Igor Postonjski.

(Foto Istra 1961)(Foto Istra 1961)

Utakmica 17. kola SuperSport HNL-a: Istra 1961 - Varaždin. Gradski stadion "Aldo Drosina". Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Radić (Split) i Crnčić (Vrbovec). VAR: Ivan Vučković (Zagreb).

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Majstorović, Marešić, Devetak, Mlinar, Blagojević, Maurić, Matheus, Erceg, Vuk.

VARAŽDIN: Zelenika, Jelenić, Marina, Ba, Vukčević, Belcar, Postonjski, Bručić, Mitrovski, Šego, Banovec.

U odnosu na prošlo kolo i domaći poraz od Hajduka, David Catala odlučio se za tri promjene u početnoj postavi. Među startere se nakon odrađene suspenzije vratio Majstorović pa je Iovu preselio na klupu, isto kao i Kadušić umjesto kojeg će krenuti Hujber, dok će ozlijeđenog Lisicu zamijeniti Matheus.

I Varaždin je u prošlom kolu upisao 0:2 domaći poraz, ali od Rijeke. Mario Kovačević se u odnosu na taj susret odlučio za pet promjena. Priliku od prvog sudačkog zvižduka dobit će Bručić, Ba, Belcar, Banovec i Marina, koji će zamijeniti Škaričića, Boršića, Drožđeka, Pilja i Pellumbija.