u konačnici izostala realizacija

Modri ispali iz Lige prvaka

| Autor: Goran ROJNIĆ
Zlatan Košćević (Snimio Luka Stanzl/Pixsell)

Juniori Dinama odigrali su u uzvratnom susretu Lige prvaka mladih na Maksimiru 0:0 s Baselom što znači da završavaju svoj nastup u ovom natjecanju.

Prvi susret u Švicarskoj dobila je momčad Basela s 2:0 i zahvaljujući toj pobjedi Švicarci idu u šesnaestinu finala Lige prvaka mladih. Prijetili su juniori Dinama u više navrata golu Basela, ali lopta nije ulazila u gol.

Iako su inicijativu imali i u drugom poluvremenu, situacija im je dodatno otežana nakon što je Zlatan Koščević u 72. minuti zaradio drugi žuti karton zbog čega je isključen, a Dinamo je do kraja utakmice igrao s igračem manje.

Modri su imali više od igre, ostavili bolji dojam u odnosu na suparnika, no u konačnici je izostala realizacija. S obzirom na dva pogotka prednosti iz prvog susreta, Švicarci su očekivano strpljivo čekali prigodu iz kontranapada uz obranu koja se barem u prvih sat vremena igre pokazala kao najkvalitetniji dio njihove momčadi.