iz varaždina bez bodova

VAR dosudio jedanaesterac iz kojeg su Puljani poraženi

(Snimio Vjeran Zganec Rogulja/Pixsell)

Gotova je utakmica u Varaždinu, domaćin je pobijedio 1:0 golom Postonjskog iz 74. minute.

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade vremena

Na stadionu Varteks je 1905 gledatelja

74' 1:0 Postonjski realizirao kazneni udarac

Sudac Terzić nakon gledanja snimke pokazuje na "bijelu točku"

VAR provjera kaznenog udarca za domaćina

70' Postonjski pucao, Majstorović ispucao glavom

Krenulo drugo poluvrijeme, jedna izmjena u sastavu Istre 1961, u svlačionici ostao Mlinar, zamijenio ga je Blagojević

Gotovo prvo poluvrijeme, blijeda nogometna predstava okončana bez pogodaka

Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade vremena

38' Odlična prilika za Istru 1961, Hujber ubacio s desne strane, Josipović glavom s deset metara pucao tik pokraj vratnice

29' Hujber puca, Zelenika brani

20' 0:0 u golovima, 1:1 u žutim kartonima (Jelenić/Josipović)

Počela je utakmica

Danas će, s početkom u 19.15 sati, osmo kolo SuperSport HNL-a u Varaždinu zaključiti istoimeni domaćin i Istra 1961. Prvi ovosezonski međusobni dvoboj klubovi dočekuju poravnati na prvenstvenoj ljestvici, sa sedam bodova na svom kontu, no pritom su Varaždinci odigrali utakmicu manje.

U odnosu na prošlo kolo, domaći trener Mario Kovačević napravio je tri promjene u početnoj postavi. Na jednu je bio primoran, jer je Pellumbi "pocrvenio" na Rujevici, dok je Belcara i Elezija odlučio zadržati pokraj sebe na klupi. Nova lica u startnih 11 su Nekić, Pilj i Vukušić.

Gostujući strateg David Catala ostao je vjeran svojoj filozofiji da ne "prepisuje" startnu momčad, čak ni nakon velike pobjede kakva je bila ona protiv Hajduka. Poput svog varaždinskog kolege, i on je bio primoran napraviti jednu promjenu jer je Erceg na Poljudu dobio treći žuti karton, a njegovu poziciju u vršku napada zauzet će Josipović. Drugu promjenu španjolski trener napravio je u sredini terena, gdje će danas umjesto Blagojevića od prvog sudačkog zvižduka zaigrati Mlinar.

Utakmica 8. kola SuperSport HNL-a: Varaždin - Istra 1961. Stadion Varteks. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: Kolarević i Vuković (oba Zagreb). VAR: Fran Jović (Zagreb).

VARAŽDIN: Zelenika, Vukčević, Jelenić, Nekić, Bručić, Mitrovski, Pilj, Postonjski, Šego, Vukušić, Brodić.

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Majstorović, Marešić, Devetak, Čuić, Petrusenko, Mlinar, Kadušić, Josipović, Valinčić.