PAO I VARAŽDIN

FOTOGALERIJA / Euforija u Puli: Istra 1961 zasjela na četvrto mjesto!

| Autor: Ivica CEROVAC

Nogometaši Istre 1961 "oplemenili" su nedjeljni trijumf nad Hajdukom današnjom domaćom pobjedom nad Varaždinom na koju su čekali tri godine, od 7. veljače 2020. godine kad je jedini pogodak na susretu postigao Šime Gržan. Njegovu su ulogu ovom prilikom preuzeli Einar Galilea i Dario Marešić za 2:1 trijumf "zeleno-žutih", kojem nije naudio nerealizirani kazneni udarac Ante Ercega u 5. minuti, niti izjednačujući gostujući pogodak što ga je u 57. minuti postigao Fran Brodić. S ova tri boda, pulski je prvoligaš skočio na četvrtu poziciju na ljestvici.

Gonzalo Garcia vratio se 4-3-3 formaciji koju je koristio na otvaranju drugog dijela sezone protiv Slaven Belupa na "Drosini", a i početni sastav s te utakmice danas je doživio tek jednu promjenu. Na klupi je ostao Boultam, a od prvog sudačkog zvižduka krenuo je Lisica, kojem je to bio prvi start nakon 7. svibnja prošle godine i ogleda sa Šibenikom, na kojem je obnovio ozljedu i bio zamijenjen već u 18. minuti. Povratkom na igru s četvoricom u zadnjoj liniji prednost na stoperskoj poziciji nad Marešićem su dobili Galilea i Perković, dok su na bokovima neprikosnoveni ostali Hujber i Kadušić. Na klupu se vratio i Mahmoud, a Mlinar je opet u veznoj liniji pravio društvo Petrusenku i Caseresu, Lisica je krenuo na desnom krilu, Vuk na lijevom, a Erceg u vršku napada.

Istra 1961 - Varaždin 2: 1

Utakmica 20. kola SuperSport HNL-a: Istra 1961 - Varaždin 2:1 (1:0). Gradski stadion "Aldo Drosina". Gledatelja: 952. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Radić i Pušić (oba Zagreb). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). Strijelci: 1:0 Galilea (42'), 1:1 Brodić (57'), 2:1 Marešić (89'). Žuti kartoni: Caseres, Erceg, Mahmoud (Istra 1961), Teklić (Varaždin).

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Galilea, Perković, Kadušić, Mlinar (od 67. Mahmoud), Petrusenko, Caseres (od 80. Duvnjak), Lisica (od 75. Boultam), Erceg (od 75. Bakrar), Vuk (od 80. Marešić).

VARAŽDIN: Zelenika, Kolarić, Jelenić, Pellumbi, Urata, Elezi (od 90. Šaranić), Puclin, Pilj (od 46. Banovec), Teklić, Brodić, Šego (od 90. Herrera).