ZAGREB

MUP: Za vikend na cestama dvoje poginulih i 4800 prekršaja

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Tijekom proteklog vikenda na hrvatskim cestama poginule su dvije osobe, a policija je zabilježila gotovo 4800 prometnih prekršaja, najviše prekoračenja dopuštene brzine, izvijestio je u ponedjeljak MUP.

Od 1795 prekršaja prebrze vožnje rekorder je s 215 kilometara na sat uhvaćen na sisačko-moslavačkom području. Najveću koncentraciju alkohola od 2,95 promila imao je vozač na području Osječko-baranjske županije.

Najveći broj prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola utvrđen je na zagrebačkom području, 76, a rekorder po broju prekršaja prekomjerne brzine je također PU zagrebačka s 240 takvih prekršaja.

U istoj policijskoj upravi evidentiran je i najveći broj nepropisnog korištenja mobitela za vrijeme vožnje, kao i nekorištenje sigurnosnog pojasa.

U nadzoru prometa aktivnosti policije bile su posebice usmjerene prema recidivistima pa je zatečeno 20 ponavljača teških prekršaja u prometu. Uglavnom se radilo o nedopuštenoj koncentraciji alkohola, vožnji prije polaganja vozačkog ispita ili u vrijeme kada im je vozačka dozvola oduzeta zbog ranijeg prekršaja.

Uz dvoje poginulih na prometnicama je tijekom vikenda ozlijeđeno ukupno 69 osoba.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter