kvalifikacije za prvu ligu

Košarkaši Pule 1981 svladali u Zadru Opus Puntamiku i ostali u igri za viši rang

| Autor: I. CEROVAC
(Foto: KK PULA 1981)

Utakmica 9. kola Lige za popunu Prve lige košarkaša: Opus Puntamika - Pula 1981 71:93 (19:23, 22:24, 14:25, 16:21). Dvorana 3 SC Višnjik. Gledatelja: 50. Suci: Josip Modrić, Ivan Hajduk, Darijan Jančijev.

OPUS PUNTAMIKA: Jurela 8 (2-2), Šango 2 (0-3), Kovačević, Bljaić 14 (2-5), Jerak 2, Šljaka 4, P. Marić 11 (2-2), Sikirić 6, Dević 12 (2-4), Brzoja 7 (1-2), Prskalo 5 (3-6).

PULA 1981: Vučinić, Milivojević 22 (6-9), Mionni 6, M. Marić 26 (3-3), Škare, Belina 19, Stunja 9 (3-4), Ostojić 10 (2-2), Banko, Maurović, Škarica, Šimac 1 (1-2).

Tri poena: Opus Puntamika 5/20 (Sikirić 2, Bljaić 2, P. Marić), Pula 1981 6/24 (Belina 3, Stunja 2, M. Marić). Skokovi: Opus Puntamika 40 (Bljaić 7), Pula 1981 46 (Milivojević 11).

Košarkaši Pule 1981 ostali su u igri za plasman u jedinstvenu Prvu ligu. Kako bi nada o promociji u viši rang nastavila tinjati, trebala je Puljanima pobjeda u Zadru nad dotad stopostotnom Opus Puntamikom i oni su je uspjeli upisati, i to na kakav način. Predvođeni Mirkom Marićem koji je na 26 poena pridodao po sedam asistencija i sedam skokova te Nikolom Milivojevićem s "double-double" učinkom od 22 poena i 11 skokova, puleni Lea Krizmana odigrali su svoju najbolju predstavu u ovim kvalifikacijama te s uvjerljivih 93:71 na njihovom Višnjiku svladali osvajače Lige za popunu Prve lige.

Otvorenje utakmice donijelo je igru koš za koš (14:15 - 8') i Puljani su prvu četvrtinu uspjeli riješiti u svoju korist s četiri poena Nikole Ostojića u samoj završnici (19:23). U 16. minuti prednost se vratila na stranu Zadrana (39:37), da bi potom gosti ubacili deset poena u nizu te su momčadi u svlačionice otišle pri rezultatu 41:47. Što god da su se u njoj Puljani dogovorili, leglo je na plodno tlo i u nastavku susreta na parketu je postojala samo jedna momčad, gostujuća. Već se polovicom treće četvrtine Pula 1981 uspjela odvojiti na "plus 15" (50:65), na ulasku u završnih deset minuta na semaforu je svijetlilo 55:72, da bi u 36. minuti gosti stigli do najveće razlike na susretu, "plus 24" (63:87). Uslijedilo je rutinsko privođenje utakmice kraju i Puljani su s 22 poena viška stigli do najuvjerljivijeg trijumfa u ovim kvalifikacijama.

Njih će zaključiti u srijedu, s početkom u 19 sati, domaćom utakmicom protiv Podravca iz Virja. U njoj će im, kao i u Zadru, imperativ biti pobjeda, ali čak i da je upišu, ona će biti pirova ako u nedjelju Đakovo u Zagrebu svlada domaći Maksimir. Naime, s takvim bi raspletom Puljani i Đakovčani okončali kvalifikacije s identičnim učinkom od pet pobjeda i tri poraza te bi o drugom mjestu odlučivao međusobni skor, a tu je đakovačkih "plus šest" jače od pulskih "plus jedan".