UMAŠKI SLUČAJ

Prevarantica banula na vrata naivne starice i prodala joj uvjerljivu priču. Bilo joj je dovoljno PAR MINUTA DA JE OPELJEŠI

| Autor: Glas Istre
(Ilustracija)

(Ilustracija)


Umaška je policija zaprimila prijavu 90-godišnjakinje da joj je u utorak rano poslijepodne u stanu pokrala njenom stanu.

Naime, na vrata stana u Ulici Žrtava fašizma u Umagu došla joj je nepoznata žena i starici rekla da su je poslali iz ljekarne radi mjerenja tlaka i šećera. Na vrat joj je postavila neki uređaj i upozorila je da nekoliko minuta bude mirna da bi uređaj mogao izmjeriti stanje. Tih nekoliko minuta bilo je dovoljno da žena iskoristi situaciju i starici otuđi novac i nakit, čime ju je oštetila za nekoliko tisuća kuna.

Policija traga za ženom koja je prevarila staricu te upozorava građane, posebno osobe starije dobi, da pripaze koga puštaju u svoje domove dane bi postali žrtve kaznenih djela.

Policija navodi da se počinitelji, bilo muške ili ženske osobe, najčešće predstavljaju kao službene osobe (zdravstveni djelatnici, policijski službenici, djelatnici banke, dostavljači), pripadnici vjerskih zajednica ili kao prodavači određenih proizvoda. Nakon što uđu u stan ili obiteljski kuću, iskorištavaju povjerenje građana i dovode ih u zabludu ili jednostavno iskorištavaju nepažnju građana i otuđuju predmete veće vrijednosti.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter