Mateo SARDELIN
Protiv 83-godišnjaka iz okolice Svete Nedelje koji je nedaleko od svoje kuće u selu Stepančići lovačkom puškom ubio svog psa posavskog goniča labinska će policija podnijeti kaznenu prijavu zbog kaznenog djela ubijanje ili mučenje životinja.
Sumnja se da je muškarac psa ustrijelio protekle subote, 7. prosinca oko 16 sati, a doznajemo da je to učinio nakon što je pas navodno zaklao dvije njegove kokoši.
U pretrazi kuće i prostorija kojima se 83-godišnjak koristi je, osim lovačke puške za koju posjeduje dozvolu, pronađena i jedna zračna puška za koju 83-godišnjak nema urednu dokumentaciju pa mu je oduzeta.
Zbog toga je muškarac osim kaznene prijave koja će biti proslijeđena nadležnom državnom odvjetništvu zaradio i optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana.