Arhiva
Splitska policija u srijedu je izvijestila da je uhitila još jednog dilera i tako u samo nekoliko dana, u tri odvojena slučaja, sa splitskih ulica maknula više od kilogram amfetamina koji bi u uličnoj prodaji dosegao cijenu veću od 250 tisuća kuna.
Policija je izvijestila da je u utorak uhitila 39-godišnjaka u čijem su stanu pronašli dvije plastične vrećice amfetamina ukupne težine 106 grama i digitalnu vaga za precizno mjerenje.
Splitski inspektori za droge su u posljednja tri dana uhitili i kaštelanskog dilera u čijoj su kući pronašli 16 vrećica s 53,9 grama amfetamina i digitalnu vagu, a prošlog vikenda 'pao' je i preprodavač amfetamina kod kojega je pronađeno preko kilograma te droge koju je također skrivao u svom stanu.
Na crnom tržištu gram amfetamina prodaje se po 200 kuna. Stručnjaci upozoravaju da je riječ o drogi koja "prži mozak", a pojavljuje se u obliku bijelog praha i djeluje kao stimulans središnjeg živčanog sustava. Nakon konzumiranja izaziva povišen krvni tlak i tahikardiju, a kronična primjena amfetamina izaziva neurokemijske i neuroanatomske promjene.