Sadržaj
Postaja prometne policije Pula nastavlja akciju zaštite najugroženijih skupina sudionika u prometu pa će tako u utorak, 15. prosinca od 9 do 14 sati, provesti prometnu akciju ''Poštivanje obveza vozača prema pješacima i kontrola poštivanja prometnih propisa od strane pješaka''.
Osim smanjenja broja prometnih nesreća i posljedica u kojima sudjeluju pješaci, cilj ove akcije je ukazati pješacima na pravilno sudjelovanju u prometu, a vozačima na obvezu poštivanja prednosti prolaska pješaka na obilježenim pješačkim prijelazima.
U prvih jedanaest mjeseci 2020. godine policijski službenici utvrdili su 327 prekršaja neustupanja prednosti pješaku, što je 20 posto manje u odnosu na usporedno razdoblje 2019. godine, kada je utvrđeno 410 prekršaja. Također su utvrdili 100 prekršaja pješaka u prometu, što je 58 posto manje u odnosu na usporedno razdoblje 2019. godine, kada su utvrđena 242 prekršaja pješaka u prometu. U istom razdoblju zabilježeno je 11 prometnih nesreća obaranja pješaka, što je 61 posto manje u odnosu na usporedno razdoblje 2019. godine, kada je zabilježeno 28 prometnih nesreća obaranja pješaka. U prometnim nesrećama ove godine jedan pješak je smrtno stradao, jedan je teže ozlijeđen, a devet pješaka je smrtno stradalo.
Kako bi se povećala sigurnost pješaka, kao jedne od najugroženijih skupina sudionika u prometu, Postaja prometne policije Pula apelira na vozače da povećaju oprez i uvažavaju pješake u prometu.
Ujedno podsjećamo pješake da i za njih vrijede određeni prometni propisi, kojih se trebaju pridržavati kako bi povećali svoju, ali i sigurnost ostalih sudionika u prometu.