(HINA/EPA)
Austrijski državljanin Harald Kopitz, čovjek koji je u rujnu u Zagrebu ubio svoje troje djece, četverogodišnjeg dječaka i sedmogodišnje blizance dječaka i djevojčicu, oko 17 sati u kaznionici u Lepoglavi počinio je samoubojstvo, doznaje Jutarnji list. Odmah je pozvana Hitna pomoć, međutim Kopitz je preminuo u vozilu Hitne pomoći.
Zatečen je s ozljedama na rukama i nogama. Ministarstvo pravosuđa sutra će uputiti izvanredni nadzor u kaznionicu u Lepoglavi kako bi se utvrdile sve okolnosti pod kojima je Kopitz počinio samoubojstvo. Ono što smo neslužbeno doznali, on je sam tražio da ga iz zatvorske bolnice u Svetošimunskoj, gdje je bio 24 sata pod nadzorom u samici, premjeste u Lepoglavu.
Vijest o suicidu službeno je potvrđena u Ministarstvu pravosuđa koje utvrđuje sve okolnosti samoubojstva, a tijekom večeri očekuje se i službeno priopćenje Ministarstva.
Podsjetimo, Harald Kopitz u lipnju je nepravomoćno osuđen na 50 godina zatvora. U suđenju iza zatvorenih vrata, koje je isti dan počelo i završilo, Kopitz je priznao krivnju za trostruko teško ubojstvo.