Imaju 41 i 42 godine

Pijani napravili kaos u Rijeci: Vrijeđali policajce, pružali otpor i završili u zatvoru

| Autor: Portal Novi list
Policija Ilustracija (Unsplash)

Policija Ilustracija (Unsplash)


Dvoje čeških državljana, u dobi od 41 i 42 godine, završilo je u riječkom zatvoru nakon incidenta na ulicama Rijeke, u kojem su pod utjecajem alkohola vrijeđali i omalovažavali policijske službenike.

Riječka policija zaprimila je 22. kolovoza oko 18.15 sati dojavu građana da se na kolniku u Rijeci nalaze dvije osobe. Policijski službenici I. policijske postaje Rijeka po dolasku na mjesto događaja zatekli su muškarca i ženu, pri čemu je žena bila u besvjesnom stanju.

Na mjesto događaja stigla je i hitna medicinska pomoć. Žena je u međuvremenu došla svijesti, no odbila je ponuđenu liječničku pomoć.

Situacija je potom eskalirala. Muškarac je ustao i počeo vrijeđati te omalovažavati policijske službenike. Unatoč upozorenjima i izdanoj naredbi da prestane s takvim ponašanjem, nastavio je s vrijeđanjem, a policajcima je pružao i aktivni otpor. U vrijeđanju policijskih službenika potom mu se pridružila i žena.

Oboje su privedeni u policijsku postaju, gdje je kriminalističkim istraživanjem utvrđeno da su bili pod utjecajem alkohola.

Protiv njih je podnesen optužni prijedlog nadležnom sudu zbog prekršaja iz članka 11. i 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Osim toga, 41-godišnjak je prekršajno prijavljen i zbog prekršaja iz Zakona o osobnoj iskaznici.

Dvoje čeških državljana dovedeno je pred nadležni općinski sud, koji ih je proglasio krivima i svakome izrekao kaznu zatvora u trajanju od 15 dana.

Nakon izricanja presude predani su na izdržavanje kazne u zatvor u Rijeci.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama