Ilustracija (Snimio Luka Stanzl / Pixsell)
Zbog prometne nesreće na autocesti A1 Zagreb–Ploče–Karamatići, na 4. kilometru u smjeru Zagreba, privremeno je obustavljen promet prema naplatnoj postaji Demerje, dok je promet prema naplatnoj postaji Lučko omogućen, izvijestio je u petak Hrvatski autoklub (HAK).
Kako doznaje Jutarnji, dojavu o nesreći kod odvajanja za naplatnu postaju Demerje, zagrebačka policija je dobila u 17.04 sati.
Unesrećene osobe su po dolasku hitnih službi napustile prostor vozila te je jedna prevezena helikopterom u KB Dubrava dok su dvije odvezene vozilom hitne pomoći u KB Sveti Duh.
Kvalifikacija ozljeda unesrećenih još nije poznata, a kako je došlo do sudara dva osobna automobila, policija na mjestu događaja utvrđuje očevidom koji je u tijeku, javlja Jutarnji list.
Promet se na tom dijelu autoceste vodi po dvije prometne trake uz ograničenje brzine od 100 kilometara na sat te se stvorila kolona. Iz HAK-a su pozvali vozače na povećan oprez.