(Foto Pexeles)
Istarska policija je jučer zaprimila dvije prijave u kojima vlasnici navode kako su im iz otključanih kuća ukradeni novac i vrijedne stvari.
Na području Vodnjana nepoznati počinitelj je u jutarnjim satima iz otključane kuće u vlasništvu 68-godišnjakinje otuđio ruksak u kojem se nalazio novčanik sa osobnim dokumentima, bankovnim karticama, novac, token uređaj, sunčane i dioptrijske naočale, mobitel, kozmetika te razni nakit. Ukupna materijalna šteta nastala oštećenoj iznosi nekoliko desetaka tisuća eura.
Također u jutarnjim satima, na području Murina, iz otključane kuće u vlasništvu 63-godišnjaka, otuđen je novčanik u kojem su se nalazili osobni dokumenti, bankovne kartice i novac čime je vlasnik oštećen za više stotina eura.
Kako bi se smanjio broj ovakvih događaja, Policijska uprava istarska apelira na građana da i sami vode računa o svojoj svakodnevnoj zaštititi te da zaštite svoju imovinu.
U cilju prevencije kaznenih djela provala i krađa iz stambenih objekata, posebice ukoliko ste odsutni iz kuće, preporučamo poduzimanje odgovarajućih i jednostavnih mjera samozaštite: