Ilustracija (Snimila Ivana Ivanović / Pixsell)
Pazinska je policija potvrdila vijest koja je potresla cijelu Istru – u nesretnom događaju kod mjesta Kršikla život je izgubilo dvogodišnje dijete. Do tragedije je došlo kada je stablo, postavljeno uz cestu zbog svadbenih običaja, palo i usmrtilo dijete.
Prema informacijama koje je javnosti iznijela ravnateljica Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Istarske županije Tatjana Čemerikić, u 20.20 Dispečerski centar Zavoda zaprimio je hitan poziv o stradavanju. Tim hitne pomoći iz Ispostave Pazin odmah je upućen na intervenciju te je u vrlo kratkom roku presreo vozilo kojim je obitelj prevozila dijete prema Pazinu. Liječnici su odmah započeli s reanimacijom i poduzeli sve moguće mjere da bi spasili život djeteta, no, usprkos njihovoj brzoj reakciji i maksimalnom trudu, ozljede su bile preteške, piše Jutarnji list.
"Unatoč svim naporima, dijete nažalost nije preživjelo. U ime Zavoda izražavamo iskrenu i duboku sućut obitelji u ovom iznimno teškom trenutku", kazala je Čemerikić u službenoj izjavi.
Pazinska policija dojavu o događaju zaprimila je nešto prije 20 sati. Na teren su odmah upućene ophodnje, a u koordinaciji s nadležnim županijskim državnim odvjetnikom pokrenuto je kriminalističko istraživanje radi utvrđivanja svih okolnosti tragedije. Prema prvim informacijama, riječ je o stablu koje se nalazilo na povišenom dijelu terena, koje je palo na cestu i pogodilo dijete.
Kako se neslužbeno doznaje, stablo je ondje bilo postavljeno u sklopu svadbenih običaja, koji su u nekim krajevima Istre i dalje živa tradicija jer se uz ceste nerijetko postavljaju stabla ili drveni lukovi kao simbol slavlja te znak obitelji i prijatelja da je u tijeku svečanost. Iako su ti običaji u pravilu bezopasni i dio lokalnog identiteta, u ovom su se slučaju pretvorili u tragediju koja je cijelo mjesto zavila u crno.