DRAMA U ROVINJU

FOTOGALERIJA / Gliser se u punoj brzini i bez nadzora zabio u obalni zid Valdibore: "Prizor je bio nadrealan!"

| Autor: Nina Orlović Radić


I satima nakon pomorske nesreće, koja se dogodila oko 19 sati, prvo na otvorenom moru sudarom dvaju plovila, a potom i završnim činom zabijanja manjeg broda (glisera) s pramcem u obalni zid luke Valdibora, ova nesreća (s obzirom na to da je mogla prerasti u veliku tragediju) bila je glavna tema turističkog grada.

(Snimila Nina Orlović Radić)(Snimila Nina Orlović Radić)

Na mjestu događaja (koje je bilo zatvoreno trakom) zatekli smo djelatnike policije, vatrogasce, Lučke uprave..., kao i brojne očevice nesvakidašnje pomorske nesreće koji su, unatoč proteku vremena i činjenici da nitko nije stradao, i dalje bili u šoku.

– Još se tresem. Prizor je bio nadrealan. U jednom trenutku, na pučini – teško je odrediti koliko daleko od obale, ali negdje na pola puta između starog grada i otoka Figarole – čuo se jeziv prasak. Naravno, sve su oči bile uprte u tom smjeru te se jasno vidjelo da je došlo do sudara dvaju plovila – objašnjava nam jedna sugrađanka, koja je, shvativši što se događa, odmah mobitelom tražila pomoć.

(Snimila Nina Orlović Radić)(Snimila Nina Orlović Radić)

– Dok smo kolegica i ja zvale pomoć, svako malo bacile smo oko na more, ne bismo li vidjele što se događa. S glisera su u more iskočili putnici, a plovilo se, u velikoj brzini i u krugovima, nastavilo kretati i približavati obali – kaže jedna sugovornica, dok je njena kolegica, kako saznajemo, u stanju panike i šoka ipak uspijevala vikanjem i tjeranjem ljudi s obale pravodobno reagirati.

(Snimio Srećko Niketić / Pixsell)(Snimio Srećko Niketić / Pixsell)

– U jednom trenutku, a sve se to odvijalo kao u filmu... gliser je u punoj brzini s pramcem udario u obalni zid, na mjestu koje je svega petnaestak metara udaljeno od benzinske stanice. Razmišljati što se moglo dogoditi da je udario u benzinsku, ili da je kojim slučajem more bilo visoko pa da je sletio na šetnicu krcatu ljudima koji upravo na tom mjestu fotografiraju stari grad i gledaju zalazak sunca, bolje je i ne pokušati... Jednostavno, bila je to sreća u nesreći, ili za dlaku izbjegnuta tragedija – kažu nam očevitkinje pomorske nesreće.

(Snimio Srećko Niketić / Pixsell)(Snimio Srećko Niketić / Pixsell)

Kako neslužbeno doznajemo, na iznajmljenim brodovima nalazile su se dvije obitelji. Navodno su se u gliseru nalazili mlađi članovi obitelji, odnosno sveukupno, na oba broda, jedanaest osoba. Na pitanja kako i zašto je došlo do prvog sudara na moru te pod kojim se okolnostima gliser nastavio kružno kretati sve do konačnog zabijanja u obalni zid Valdibore, odgovor će dati službeni očevid.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama