PRVA HRL JUG

Pobjeda i poraz istarskih predstavnika: Buzećani se vratili na POBJEDNIČKE STAZE

| Autor: Branko BAŠIĆ
Povratak pobjedama - Igor Šegota ( 10), Raul Valković, Karlo Jakac (5) i Arian Bašić (15) (Snimio Branko Bašić)

Bio je to veoma zanimljiv i do kraja neizvjestan prvenstveni susret momčadi koje su bile jako motivirane u želji da uknjiže bodove u ovoj utakmici. Hrvatski dragovoljac, koji se bori za ostanak u prvoligaškom društvu, se u prvenstvenoj pauzi pojačao i u tri susreta nastavka uknjižio bodove.

Buzet, pak, nije najbolje startao u nastavku prvenstva i želio se vratiti na pobjedničke staze. Utakmicu otvaraju domaći početnim vodstvom, ali gosti ubrzo preokreću rezultat i u 14. minuti imaju najveće vodstvo na utakmici +3 (5:8). Uspijevaju, međutim, Buzećani su konsolidirati svoje redove, posložiti obranu te slijedi dvostruko isključenje u redovima "dragovoljaca" koje domaći koriste i u 21. minuti pogotkom Bašića, poravnavaju rezultat (10:10). Igra se u nastavku gol za gol, a u završnici prvog dijela uspijevaju domaći spriječiti posljednja dva gostujuće napada (Jović brani sedmerac Banovića), dok Črneka i Klasanovića pogađaju za domaće vodstvo 15:13 na poluvremenu.

Stečenu prednost u nastavku Buzećani drže do 35. minute, a nakon poravnanja (17:17) ponovno se igra gol za gol. Momčadi se izmjenjuju u minimalnom vodstvu i tako do 45. minute kada je bilo posljednje poravnanje (24:24). Strpljivost i upornost se u konačnici Buzećanima isplatila, prvo gol, pa dva prednosti, do najveće prednosti od tri pogotka razlike u 58. minuti kada su pogocima Valkovića i Vučka, prelomili utakmicu te mirno priveli utakmicu kraju za konačnu pobjedu.

Buzet - Hrvatski dragovoljac 31:29

Utakmica 16. kola Prve HRL jug: Buzet - Hrvatski dragovoljac 31:29 (15:13). ŠD Buzet. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin).

BUZET: V. Šegota, Petohleb, Klasanović 4, Jakac 5 (1), Božić 1, Nežić, Valković 5, Vučko 7, I. Šegota, Černeka 8, Jović, Črnac, Bašić 1, Pešić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: H. Jakelić 3, Topić, Perić 4 (2), Bočkaj, Banović 6, S. Maleničić, Vukasović, Zebić 5, Mikulić 1, M. Malenčić, B. Jakelić, Plazibat 10 (2), Milinović, Kovačić

Sedmerci: Buzet 3 (1), H. Dragovoljac 5 (4). Isključenja: Buzet 4 minuta, H. dragovoljac 8 minuta.

Rudar - Senj 27:32

Utakmica 16. kola Prve HRL jug: Rudar - Senj 27:32 (10:12). SC Franko Mileta. Suci Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb).

RUDAR LABIN: Murselović, Kokot, Derossi 1, Jurman 7, Lazar, Štucin, Dželili, Ratkajec 12 (3), Jelušić 3, Štingl, Kostić 2, Lukšić, Franković 2, Mandić, Tomičić, Vozila.

SENJ: Nekić, Vukšić 6, Katić, Grozdek 6, Barbić I. 6 (2), Krajcar 5, Čulinović, Zrinski, Francetić 2, Katić 2, Krpmotić 1, Barbić A., Stanić 4, Ćosić, Jeličić.

Sedmerci: Rudar 3 (3), Senj 2 (2). Isključenja: Rudar 12 minuta, Senj 10 minuta.