Umažanke propustile osvojiti drugi bod, oslabljene Porečanke bez izgleda

| Autor: Mijat GAVRAN
(Snimio Mijat Gavran)

UMAG : KARLOVAC      23 : 23

UMAG - Susret 18. kola: Umag - Karlovac 23:23 (14:13). Sportska dvorana "Juraj Radovčić". Gledatelja 150. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

UMAG: Štingl, Blašković, Sladić, Andročec 1, Romić Hercig, Kernjus 11 (3), Brkljača 1, Matea Špoljar, Calcina 1, Mandić 2, Selar 7 (1), Luša. Tatalović.

KARLOVAC: Krznarić, Keča, Nose 7, Stepić 5, Kusanić 5 (2), Razumić 4, Perković, Papić, Goršić 1, Medved 1, Tarabić.

Sedmerci: Umag 6 (4), Karlovac 5 (2). Isključenja: Umag 6 minuta, Karlovac 8 minuta.

Vijest o smrti dugododišnjeg i trofejnog trenera umaških rukometašica dojmila se sviju onih koji su iole upućeni u ovaj sport, pa tako i ovu mladu generaciju "žuto-plavih" jer do negdje prije ih je Juraj Radovčić, taj klupski simbol i velikan znao gledati i bodriti. Sada su mu svi u dvorani nazočni odali počast za sve što je za umaški sport učinio.

Mlade Umažanke su propustile priliku osvojiti i drugi bod, iako su se poraza spasili desetak sekundi prije kraja utakmice pogotkom Simone Selar. Imaju za čim žaliti domaće igračice jer su najčešće imale vodstvu ponajprije zahvaljujući odličnoj golmanici Saši Sladić, koja je uz tri obranjenih sedmeraca i desetak izvrsnih obrana održavala nadu za uspjeh.

Međutim, uz podosta pogrešaka i slabije realizacije u napadu izostala je pobjeda koju su priželjkivale Laura Mandić, Ariana Krenjus i mlađe suigračice. Iskusnije Karlovčanke, uz dobrano raspoloženu vratarku Patriciju Keču, uspjele su svoje na premijernom gostovanju u Umagu ostati neporažene.

MURVICA : POREČ      40 : 14

CRIKVENICA - Susret 18. kola: Murvica - Poreč 40:14 (24:6). Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Bruno Komljenović i Mateo Radanović (oba Rijeka).

MURVICA: Mandekić, Kutija 3, Dugonjić 2, Ljubanović 1, Matičić 1, Stipčić 7, Skorić 3 (2), Tomić 4, Nekić 1, Dorčić 3, Lončarić 7, Samardžić, Filipčić 2, Runtas 3, Car 3.

POREČ: Šolar, N. Kodan 6 (1), Barišić, Prskalo 1, Mirko 1, V. Kodan, Krstinić 2, Vežnaver 1, Mirosavljević 2, Rupenović, Ivančić 1, Ahmetspahić.

Sedmerci: Murvica 4 (3), Poreč 3 (1). Isključenja: Murvica 6 minuta, Poreč 6 minuta.

Gotovo bez jedne postave ključnih igračica, kapetanice Lane Pašalić, sestara Picco, Nikolić i još nekih, igrale je oslabljena porečka ekipa. Što viroza te radne i studentske obveze učinili su svoje, tako da je izostao bolji otpor porečke ekipe domaćim Crikveničankama.

U deset je prvih minuta bilo dosta toga jasno, poslije 10:1 vodstva domaćih rukometašica, a potom i u 21. minuti kad su stekle prednost od 15 golova (18:3). U nastavku su Porečanke uz bolju igru u obrani i maksimalnim zalaganjem zavrijedile pljesak domaćih navijača.