Umagu bod u derbiju sa Zametom, prva pobjeda Puljana

| Autor: Mijat GAVRAN
Daniel Čuljak (Arena Pula) (Arhiva Glasa Istre)

UMAG : ZAMET      24 : 24

UMAG - Susret 17 kola: Umag - Zamet 24:24 (12:11). Sportska dvorana "Juraj Radovčić". Gledatelja 800. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb).

UMAG: Modrušan, Sv. Matijević, Perinović, Ćosić 1, Bassanese, Horozović 2, Bošnjak 6, Vukotić 1, V. Buršić, Ćulum, Radečćić 3, Sinčić 9 (5), Stapar, Beliga 1, Z. Buršić, Majić 1.

ZAMET: Zena, Viskić, Černeka 6 (4), Vučko 2, Islamović, Tomljanović 6, Perić, Ogurlić 2, Kezić 3, Šušak, Reljanović, Pikec 1, Golik 1, Klanac, Krapić, Perkov 3.

Sedmerci: Umag 5 (5), Zamet 4 (4). Isključenja: Umag 8 minuta, Zamet 6 minuta.

"Prosuli" vodstvo

Ispunjenu dvoranu koja odnedavana nosi ime umaškog sportskog i rukometnog velikana ispunili su ljubitelji rukometa gotovo do posljednjeg mjesta i minutom šutnje gledateljstvo je zajedno sa svim akterima utakmiceodalo počast čovjeku koji je svojevrsni simbol ovog i uopće sporta na ovim prostorima. U derbiju Umažana i Zamećana nije bilo pobjednika, iako su domaćini bili bliže tome, no ponovili su "plavo-žuti" nešto slično kao i tjedan ranije kada su "prosuli" vrijedno vodstvo i na kraju spašavali bod.

Najčešće su tijekom prve dionice Sinčić i društvo imali tri-četiri gola prednosti, ali su u završnici to propustili zadržati. U nastavku je bilo znatno neizvjesnije i uz dosta pogrešaka u napadu uspjeh je izostao. Istinska je šteta što umaška momčad nije oplodila odlične obrane svog vratara Svena Matijevića, poput i prethodnog izdanja protiv Buzećana.

S proljećem su Puljani dočekali pobjedu koja je ozarila lica mladih "arenaša" i trenera Velimira Tomaševa. Naime, u dvoboju koji se igrao na pulskom parketu poradi jesenjeg gostovanja "arenaša" u Dalmaciji, razigrani Puljani su formalno kao gosti slavili više nego zasluženu pobjedu protiv momčadi Splita koja je na startu druge dionice skinula "skalp" Buzećanima i Umažanima.

Predvođeni raspoloženim strijelcima Čuljkom, Mikuličićem te Grpcem i svojevrsnim jokerom Klobučićem "arenaši" su napokon uz nezaboravnu izvedbu junaka utakmice vratara Jakova Krajcara dočekali pobjedničko slavlje. Trebalo im je takvo što. Uz spomenutog čuvara mreže, gotovo da nije bilo dvojbi oko toga kome će bodovi iz ovoga dvoboja pripasti. U nekoliko su navrata Splićani bili na gol-dva zaostatka, no čvrsto riješena da napokon upiše premijernu pobjedu pulska je momčad "ostavila" srce na parketu.

Buzet na bod

Buzećani su nakon umaškog slavlja upisali još jedan uspjeh, pomalo teže od očekivanja. Naime, momčad Kozale im je spočetka priredila malo iznenađenje, serijom golova Karla Devčića poveli su 4:1 (8’), da bi domaći ulovili priključak, no zakratko. Novi rezultatski bijeg su načinili gostim i prednošću od pet golova (10:5) nakon 19. odigranih minuta.

Sve što je ostalo buzetskim igračima je da su smanjili taj neugodni minus prije odlaska na predak. Ono pravo slijedilo je u prvoj polovici nastavka kad su Sandro Samardžić i suigrači neumoljivo pogađali suparničku mrežu, a na drugoj stani je Aleks Jović zaključao vrata iza svojih leđa. Pokazuje to i osjetna prednost domaćina (24:18) sredinom drugog poluvremena te još veći rezultartski odmak (31:23) iz 52. minute za neupitnu pobjedu.

BUZET : KOZALA          32 : 27

BUZET - Susret 17. kola: Buzet - Kozala 32:27 (11:14). Školska sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Vladimir Grubor i Maid Katanić (oba Poreč).

BUZET: Draščić, Jermaniš, Jović, Laković Agapito, Karaula 2, Jakac 4 (2), Skukan 2, Nežić 6, Valković 6, Flego 1, Samardžić 8, Bašić 3 (1), Dobša.

KOZALA: Sušanj, Mihelić 5, Maričić 3, K. Devčić 7, Grbac, Juričević 2 (1), Kozina, Kavran 2, A. Devčić, Tomaš 1, Jovović, Mrakovčić 3, Rajič 4, Vučković.

Sedmerci: Buzet 3 (1), Kozala 4 (1). Isključenja: Buzet 16 minuta, Kozala 16 minuta.

SPLIT : ARENA PULA        29 : 27

PULA - Susret 17. kola: Split - Arena-Pula 29:32 (14:15). Dom sportova »Mate Parlov«. Gledatelja 150. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb).

SPLIT: Bareta, Đapić, Ilić 1, Smoljo 6 (3), Duran, Pavičić, Dodig 5, Pojatina, Kalabić 5 (2), Popadić, Brkan 2, Galić 7 (1), Caktaš, Hrnjić.

ARENA-PULA: J. Krajcar, Buić, Brečević, Milutinović 2, Čuljak 7, Mikuličić 7, Šoštar-Vazgeč, Klobučić 6, Simetić 3, Kablar, Lovrić, Kelecija, Grbac 7 (1).

Sedmerci: Split 7 (6), Arena Pula 1 (1). Isključenja: Split 6 minuta, Arena Pula 8 minuta.