Umažanke i Porečanke očekivano poražene

| Autor: Mijat GAVRAN
(Snimio Mijat Gavran)

UMAG : LOKOMOTIVA II      27 : 34

UMAG - Susret 16. kola: Umag - Lokomotiva II 27:34 (11:16). Sportska dvorana OŠ "Marije i Line". Gledatelja 150. Suci: Bruno Komljenović i Mateo Radanović (oba Rijeka).

UMAG: Štingl, Blašković, Sladić, Andročec, Romić Hercig, Kernjus 4, Brljača 1, Matea Špoljar, Calcina 1, Mijanović, Mandić 14, Selar 7 (1), Luša, Tatalović.

LOKOMOTIVA II: Pudić, Grlić, Grgurić 2, Stanić 6 (1), Rusan 4, Dabac 1, Čičak 10, Renić 3, Zubac 3, Pisk 5.

Sedmerci: Umag 2 (1), Lokomotiva II 2 (1). Isključenja: Umag 10 minuta, Lokomotiva II 6 minuta.

Istarske su drugoligašice imale jake suparnice u ovom kolu, tako da su rezultatska postignuća očekivana. Protiv mladih "lokosica" umaška ekipa nije uspjela izboriti povoljan ishod. Za nešto više trebalo je imati manje tehničkih grešaka tijekom gotovo prijateljskog odmeravanja snaga. Utakmica će se pamtiti po nezaboravnoj izvedbi najiskusnije "lavice" Laure Mandić, koja je iz igre 14 puta tresla mrežu suparnica.

Postigla je prvi i zadnji pogodak u ovom dvoboju, tijekom 56 minuta koliko je igrala, uz dva isključenja. Inače, sve do 21. minute gošće su imale gol-dva prednosti, tek prije odmora su s nizom od 5:1 stekle prvo veće vodstvo. Trenerica "lokosica" nije bila zadovoljna igrom svojih igračica koje u drugom dijelu pokazuju svoje vrijednosti visokom prednošću (16:26, 48'). Do kraja su "žuto-plave" popravile realizaciju i ublazile poraz.

IVANIĆ : POREČ      40 : 27

IVANIĆ GRAD - Susret 16. kola: Poreč - Ivanić 40:27 (18:13). Sportska dvorana Žeravinec. Gledatelja 100. Sutkinje: Leonarda Ljutić (Rijeka) i Nika Presek (Koprivnica).

IVANIĆ: Sopina, Dasović, Hren, Brakus 2, Jakopčević 3 (1), Sikaček 11, Šafran 1, Srna 1, Pe. Lešković 1, Petreković 2, Maričević, Rajković 3, Petković 14 (2), Crnčević 1, Mareković, Abramović 1 (1).

POREČ: Bošnjaković, Šolar, Miličević, Cvek 1, Kramar, N. Kodan 11 (1), Prskalo, L. Picco 4, Pašalić 2, V. Kodan, Krstinić, Mirosavljević 2, C. Picco 6 (2), Brčić, Zgrablić 1.

Sedmerci: Ivanić 5 (4), Poreč 6 (3). Isključenja: Ivanić 6 minuta, Poreč 10 minuta.

Gotovo istovjetnim je rezultatom završio dvoboj Ivanićanki i Porečanki kao i onaj jesenji (40:26) što dovoljno govori o vrijednostima Ivanića. Na njihovo prvo vodstvo uzvratila je najučinkovitija igračica lige Nikolina Kodan s "tricom" za porečkih 3:2 (6'). Bilo je to znak upozorenja domaćim igračicama koje do sredine prve dionice stječu prednost od šest golova i do odmora je održavaju zahvaljujući učinkovitosti Dore Petković i Nikoline Sikaček. I drugo su poluvrijeme domaće igračice bile ubojite za novi uspjeh i ostanak u vrhu.