Simon kaznio promašaje Stoje

Košarkaši pulskog prvoligaša još jednom poraženi u neizvjesnoj završnici

| Autor: Roberto Car
NI PET TRICA NIJE POMOGLO - Filip Gustovarac (Arhiva Glasa Istre)

Susret 21. kola Prve lige košarkaša: Stoja - Samobor 87:92 (32:38, 29:23, 11:17, 15:14). Dvorana SŠ Stoja. Gledatelja: 120. Suci: Daniel Koraca, Zoran Žagar, Vedran Patača.

STOJA: Maljić 18, Cukerić, Dasko 10, Gustovarac 19, Hortman 14, Travica 7, Mlatac, Fabijanić, Kordiš 18, Ndiaye 1.

SAMOBOR: Strunjak 14, Lukačić 11, Mustafić, Sedlar 4, Čretni, Pavičić 2, Linde 3, Prkačin, Majić 17, Simon 25, Mandalinić 16.

Tri poena: Stoja 10-31 (Gustovarac 5), Samobor 10-24 (Simon 6). Skokovi: Stoja 43 (Hortman 12), Samobor 31 (Lukačić 6).

Košarkaši Stoje još su jednom izgubili u tijesnoj završnici, drugi puta zaredom u svojoj dvorani. Jučer su bodove odnijeli i Samoborci predvođeni Krunom Simomom. Odlično su se Puljani držali, vodili 84:82, ali još jednom nisu izdržali i ostanak je sve teže ostvariv.

Odlično su pulski košarkaši otvorili susret i preko raspucanog Kordiša poveli 9:5, potom je Gustovarac pogodio tricu - 19:15. Održavali su Puljani prednost od četiri poena do zadnje tri minute, a onda je Simon inicirao preokret (32:38) s 11 poena, uz stopostotan učinak te 6 asistencija. Košem Lukačića Samoborci su prvi puta poveli s deset razlike (32:42), a 2.50 minute prije poluvremena bilo je 47:59. I onda je krenula serija Stoje 14-2, raspucani Gustovarac je povezao tri trice za izjednačenje na poluvremenu, 61:61.

Već petom tricom Gustovarca Stoja je povela 68:63, potom je Travica digao na maksimalnih "plus 7" (70:63), ali je uslijedila 9-0 serija gostiju, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultatu 72:78. Domaći su odlično otvorili posljednju četvrtinu i košem Hortmana poveli 82:81, Maljić je potom poentirao za 84:82 na asistenciju Daska. Uzvratili su gosti, Majić pa trica Simona za 84:87 dvije minute prije kraja. Kordiš je košem uz dodatno bacanje izjednačio na 87:87, a onda je Simon pogodio svoju šestu tricu 34 sekunde prije kraja, Kordiš i Dasko su promašili i bodovi su otišli put Samobora.