STOJA – KVARNER JUNIOR 113:70

Pulski drugoligaš pobjedom otvorio sezonu

| Autor: Ivica CEROVAC
Marin Đugum, Stoja

Nakon niza odgoda utakmica uzrokovanih epidemijom virusa COVID-19, košarkaši Stoje u subotu su uvjerljivom pobjedom protiv mlade ekipe riječkog Kvarnera otvorili ovogodišnje natjecanje u Drugoj ligi zapad.

Prva četvrtina utakmice protekla je u izjednačenoj borbi u kojoj su minimalnu prednosti ostvarili domaćini. U drugoj četvrtini ulaskom mladog Turića domaći košarkaši stabilizirali su svoju igru i ubrzali ritam te do poluvremena povećali svoju prednost na 19 koševa.

U drugom dijelu susreta košarkaši Stoje nastavili su u istom ritmu te već u trećoj četvrtini odlučili pitanje pobjednika. Posljednju četvrtinu na terenu su proveli samo juniori i kadeti koji su dodatno povećali prednost te u potpunosti opravdali povjerenje trenera Korošeca. Kod košarkaša Stoje najistaknutiji bili su kadet Pavao Turić s 28 koševa te standardno efikasni Marin Đugum s 26 koševa.

Susreti 5. kola: Stoja - Kvarner junior 113:70, Kraljevica – Crikvenica 56:80, Kastav- Šanac 98:47. Poredak: Crikvenica 3-0, Kraljevica 2-1, Kastav, Stoja i Pazin 1-0, Rudar 1-1, Šanac 1-2, Krk 0-2, Kvarner junior 0-4.

Stoja – Kvarner junior 113:70

Susret 5. kola Druge lige zapad košarkaša: Stoja – Kvarner junior 113:70 (29:22, 30:18, 28:12, 26:18). ŠSD Stoja. Bez gledatelja. Suci: A. Đuraki, G. Terlević i A. Katanić.

STOJA: Pavletić 7, Turić 28, Bulešić 8, Dasko, Brkić, Grgić 3, Blažević 15, Pajković 12, Kostešić 14, Đugum 26.

KVARNER JUNIOR: Čosić 9, Starčević 4, Bart 19, Pepelar 5, Rakuljić 3, Drljača 3, Krizmanić 10, Volčanšek 13, Gašparac 2, Jurković 2.