EP RUKOMET 2018.

Francuska – Bjelorusija 32:25

Utakmica 3. kola skupine B: Francuska – Bjelorusija 32:25 (14:11). Dvorana Žatika. Gledatelja: 2.300. Suci: Mindaugas Gatelis i Vaidas Mazeika (oba Litva).

FRANCUSKA: Dumoulin, Mem 9, Gerard (13+3), Karabatić 6, Mahe 2, N'Guessan, Abalo 3, Sorhaindo 2, Guigou 3 (1), Afgour, Claire, Dipanda, Porte 4, Tournat 2, Caucheteux 1 (1).

BJELORUSIJA: Kuleš 1, Babičev 1, Šilović 3, Pukhovski 1 (1), Matskević (3), Rutenka, Saldatsenka (8), Karvatski 1, Jurinok 4, Baranau 4, Padšivalau 6, Karalek, Tsitou, Bokhan, Harbuz, Gajdučenko 4.

Sedmerci: Francuska 2 (2), Bjelorusija 4 (1). Isključenja: Francuska 4, Bjelorusija 8 minuta. Crveni karton: Bokhan (53' – tri isključenja).

Francuska je osvojila prvo mjesto u skupini B i u Zagreb na drugi krug prvenstva doći će sa četiri boda na svom kontu. Kapital do kojeg su stigli uvodnim trijumfom nad Norveškom, svjetski prvaci oplodili su s dvije rutinske pobjede, u nedjelju nad Austrijom i jučer nad Bjelorusijom. Nikola Karabatić, kojeg je njegov bivši suigrač i sadašnji francuski izbornik Didier Dinart odmarao protiv Austrijanaca, zaželio se igre do te mjere da je protiv Bjelorusa proglašen igračem utakmice, ali ne bi bilo nezasluženo niti da je to priznanje završilo u rukama Vincenta Gerarda, koji je u trenucima kad se rezultat lomio u pet minuta obranio tri sedmerca, ili da ga je osvojio Dika Mem, strijelac devet pogodaka. (I. CEROVAC)