FOTO / Istra 1961 nakon više od 10 godina čekanja i 19 neuspjelih pokušaja stigla do tri boda u Osijeku

| Autor: Ivica Cerovac, Roberto Car
(Snimio Davor Javorović / Pixsell)

Osijek - Istra 1961 1:2

(Snimio Davor Javorović / Pixsell)(Snimio Davor Javorović / Pixsell)

Gotova je utakmica, Istra 1961 je slavila s 2:1 te tako nakon više od deset godina čekanja i 19 neuspjelih pokušaja, stigla do tri boda u Osijeku

90+4' Prekodravac puca glavom nakon kornera, pokraj gola

Igrat će se još, najmanje, šest minuta sudačke nadoknade vremena

90' Kod Istre 1961 izišao Valinčić, ušao Hujber

89' Pucao Omerović, Majkić obranio

86' Promjena i kod Osijeka, izišao Matković, ušao Almasi

86' Dvostruka izmjena kod Istre 1961, izišli Filet i Blagojević, ušli Lawal i Maurić

84' Petrusenko žuti karton

80' Prva izmjena Istre 1961, izišao Koski, ušao Marešić

74' Zaprijetio je Prekodravac, Majkić je bio spreman

74' Nastavila se utakmica

72' Bakljada domaćih navijača stvorila dimnu zavjesu i izazvala kratkotrajni prekid

69' Nove dvije zamjene u domaćim redovima, izišli Pušić i Guedes, ušli Prekodravac i Omerović

63' Vuk žuti karton

60' Ekong je opalio s preko 25 metara, Koliću lopta prošla kroz ruke, pogodila vratnicu i potom ju je domaći čuvar mreže prigrlio

51' 1:2. Ekong je primio loptu na 25 metara od domaćeg gola i nakon pravog slaloma kroz osječke redove zatresao mrežu

Krenulo je drugo poluvrijeme s dvije promjene u domaćim redovima, izišli Lovrić i Bukvić, ušli Vrbanac i Gržan

Završeno je prvo poluvrijeme, 1:1 uz pogotke Kristijana Lovrića i Mateja Vuka

45+4' Žuti karton Filet

45+3' Vuk se lijepo okrenuo i potom s ruba kaznenog prostora pucao mlako i ravno u Kolića

Igrat će se 5 minuta dodanog vremena

45' Lovrić žuti karton

43'Lovrić je iz slobodnog udarca s preko 30 metara pucao snažno pored gola

42' Valinčić žuti karton

39' 1:1. Nakon što je VAR potvrdio isključenje Bralića, slobodni udarac s 20 metara izveo je Vuk i pogodio donji lijevi kut Kolićeva gola

36' Bralić je kao zadnji čovjek srušio Koskija i dobio crveni karton, Osijek nastavlja utakmicu s čovjekom manje

32' Pokušao je Blagojević iz slobodnog udarca s 26 metara i poslao loptu pored gola

14' 1:0. Lovrić je ubacio s lijeve strane, Mierez nije uspio zahvatiti loptu, no ona je ipak završila u "maloj mrežici"

9' Blagojević "potegnuo" s 30 metara, Kolić kratko odbio, Koski ubacio za Iovua koji je glavom pucao pored gola

5' Korner s desne strane izveo je Devetak, Majstorović glavom s pet metara pucao preko gola

0' Počela je utakmica

(Arhiva Glasa Istre)(Foto: Facebook / Istra 1961)

Nogometaši Istre 1961 danas u 17 sati gostuju kod Osijeka, jedne od momčadi koja je trenutno u najboljoj formi u ligi. U ovaj susret 31. kola HNL-a Puljani ulaze sa šest utakmica bez pobjede, još od one 2:1 protiv Rudeša na "Drosini", dok momčad trenera Zorana Zekića bilježi tri uzastopne, gostujuće pobjede.
Osim razlike u poziciji na ljestvici, Osječani su četvrti, a Puljani deveti i razlike u bodovima Osijek ima 45, Istra 1961 28 bodova, tu je još i podatak kako "zeleno-žuti" više od deset godina nisu slavili u Osijeku.
Trener Paolo Tramezzani za ovaj susret ne može koristiti ozljeđene Mlinara i Kadušića te Matheusa kojeg je ostavio u Puli. Nakon dvaju uzastopnih poraza protiv jedinih pretendenata na naslov, Dinama i Rijeke, pokušat će pulski sastav povećati bodovni saldo. Ponove li Blagojević i suigrači igru iz prvog poluvremena protiv Rijeke, to neće biti nemoguća misija. S druge strane, najveća prijetnja biti će im njihov bivši suigrač i najbolji strijelac lige, Ramon Mierez.
Utakmicu sudi Ante Čulina, a evo i sastava:
OSIJEK: Kolić, Guedes, Duarte, Bralić, Jurišić, Bukvić, Pušić, Nejašmić, Lovrić, Mierez, Matković.
ISTRA 1961: Majkić, Majstorović, Koski, Iovu, Valinčić, Petrusenko, Blagojević, Devetak, Ekong, Filet, Vuk.