trkačka razglednica grada

Kenijci i Kenijke izdominirali Mostarski polumaraton

| Autor: Hina
(Foto Antonio Bronić/Mostar Half Marathon Facebook)

Kenijski trkači i trkačice pomeli su konkurenciju na Mostarskom polumaratonu koji je u subotu održan u tome gradu, a okupio je 1200 natjecatelja iz 51 zemlje svijeta.

Najbrži kod muškaraca bio je Shedrack Kiptoo Kimaiyo iz mađarskog Benedek-teama koji je stazu dugu 21 kilometar pretrčao za 1:07:48 sati, čime je postavio novi rekord mostarske utrke. Drugi i treći su kroz cilj prošli njegovi sunarodnjaci Ezekiel Kipkorir i Albert Kipkorir Tonui.

Najbolji hrvatski predstavnik bio je Ivan Dračar iz HAAK Mladost, koji je zauzeo peto mjesto.

Kod žena pobjednica je bila Philice Cheboriot Kipkerio s vremenom 1:16:23 sati, druga je također bila Kenijka Sheila Chebet, dok je treće mjesto pripalo Rumunjki Ra?ini Mariji Luisai.

Utrka u Mostaru osmišljena kao posebna trkačka razglednica toga grada. Posebnost rute je da trkači prelaze preko šest gradskih mostova iznad Neretve kao i i neposrednom blizinom Starog mosta koji je pod zaštitom UNESCO-a.