UMAŽANKE PORAŽENE OD LIDERA U PRVOJ LIGI RUKOMETAŠICA

Umag – Podravka Vegeta 19:32

Susret 14. kola Prve lige rukometašica: Umag - Podravka Vegeta 19:32 (8:19). Sportska dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja 100. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

UMAG: Blašković (4+0), Alessio (2+0), Delić (6+0), Selar, M. Pratljačić, S. Imamović, Mataija 2, Miočinović 5, Jajčević 7 (3), Te. Bunić, Kovač 2, Gašić 1, Ti. Bunić 1, I. Popović 1, Žuliček.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (9+1), Kapitanović (5+0), Ećimović, Turk 7, Dežić 2, E. Popović 2, Karlovčan 3, Džono, Mrđen 2, Franušić, Vidak 5 (2), Pavlović, Horvat, Petika 3 (2), Ikhneva 4, Debelić 4.

Sedmerci: Umag 5 (3), Podravka Vegeta 6 (4). Isključenja: Umag 6 minuta, Podravka Vegeta 6 minute.

Gotovo reprizno izdanje obiju ekipa od prije dva tjedna kada su iste suparnice igrale Kup utakmicu, a u skladu s tim i kretanje rezultata. Početna ravnopravnost (2:3) nestala je nakon osam minuta igre. U pet narednih gošće su postigle isto toliko golova i već tada "zapečatile" pobjedu prednošću 8:2. Pokretljivom igrom u obrani Koprivničanke su osujetile mnoge od akcija domaće ekipe, a onda iz (polu)kontri dolazili do lakih pogodaka na nepostavljenu obranu. Bilo je razvidno da neće biti ništa od najavljivanog otpora "vegetašicima" koje se i nisu baš pretjerano morale truditi. Zato su rutinski odigrali obrambenu formaciju "sakrivši" gol golmanice Kapetanović pa otuda u prosjeku gol Umažanki svakih pet minuta. Zadnju su minutu gošće iskoristile da prednost povećaju na deset golova, a potom ponovno iz kontre podižu vodstvo na "plus 11" za miran nastavak.

Isti je bio prilika za obje strane, odnosno trenere obiju ekipa da na parket pošalju sve raspoložive snage što su učinili Vojislav Vujić i Snježana Petika. Treba reći da bi domaća ekipa zasigurno stigla do povoljnijeg ishoda da u drugom poluvremenu na golu Koprivničanki nije briljirala mlada vratarka Antonia Jukić. Nekoliko je zicera zaustavila ponajboljim igračicama "žuto-plavih", pa čak i sedmerac i bila jedna od najzapaženijih, uz nepogrešivu Anu Turk koja je bila neuhvatljiva za domaću obranu.

Na kraju, već po tradiciji Koprivničanke svoje utakmice protiv Umažanki rješavaju u svoju korist s 13-14 golova prednosti, bez obzira gdje se igralo. (Z. GAVRAN)