PRVA LIGA RUKOMETAŠICA: BJELOVAR – UMAG 32:26

Pogreškama i poroznom obranom u poraz

Susret 17. kola Prve lige rukometašica: Bjelovar - Umag 32:26 (18:13). Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Čačić i Josić (oba Zagreb).

BJELOVAR: Milanović, Maras (14+2), Pokopac, Nikšić, Mikulić, Dragišić 6, Tolić 2, Guskić 2, Borković 4, Horvat 2, Markov, Tvorić 3, Gavrić 1, Hruby 1, Gašparović 2, Zadravec 9 (4).

UMAG: I. Pratljačić (2+0), Delić (5+0), Selar 1, M. Pratljačić 1, S. Imamović, Mataija 5, Miočinović 1, Jajčević 12 (5), Te. Bunić 3, Kovač 1, Gašić 1, Ti. Bunić, Popović, Žuliček 1.

Sedmerci: Bjelovar 5 (4), Umag 7 (5). Isključenja: Bjelovar 4 minute, Umag 10 minuta.

Ni ovom prigodom ništa od uspjeha umaških rukometašica, a koliko je teško pobijediti na suparničkom parketu uvjerile su se Umažanke tijekom nastupa u Bjelovaru. Teško je uzeti bodove na gostovanju nakon toliko učinjenih tehničkih pogrešaka (14) i s takvom obranom, koja primi toliko golova. Nemoguća je to misija, iako se i domaće igračice nisu proslavile u sličnim slabostima, jer su i one načinile gotovo isti broj (13) tehničkih grešaka. Koliko je na rezultatski tijek događanja utjecala činjenica da su igrale šest minuta s igračicom manje. (Z. GAVRAN)