ATLETIKA

Dvoransko mlađejuniorsko prvenstvo Hrvatske: FRANČULA SREBRNI, HOŠNJAK BRONČANI NA 800 METARA

| Autor: Roberto CAR
PULSKI ATLETIČARI NA POSTOLJU - Mate Jakov Frančula (lijevo) i Niko Hošnjak (desno)

Srebrnu i brončanu medalju osvojili su članovi pulske Istre na Dvoranskom mlađejuniorskom atletskom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu. I to u istoj utrci, onoj na 800 metara.

Mate Jakov Frančula bio je drugi, s rezultatom 2:01.50 minuta, dok je odmah iza njega ciljem prošao Niko Hošnjak, u vremenu 2:02.11 minuta.

Bile su to ujedno i jedine medalje u Zagrebu koje su osvojili natjecatelji triju istarskih klubova, Istre, porečkog Maximvsa i Medulina. Osim osvajača medalja pulski su klub na prvenstvu predstavljale i dvije atletičarke u utrci na 60 metara, Majda Kajtez bila je deveta (8.13), a Tea Scoria 29. (8.62).

Članovi porečkog Maximvsa osvojili su dva četvrta mjesta. Za oba je zaslužan Luca Vinkerlić koji je bio četvrti na 60 metara prepone (9.26) i u visu (1,73m). Oliver Bilić je bio 10. u visu (1,58m), a Andrea Matić 8. na 60 metara (8.08).

Atletičari i atletičarke Medulina iz Zagreba su se vratili s jednim četvrtim mjestom, uz još nekoliko dobrih plasmana. U bacanju kugle Rafael Ivančić je bio četvrti (13,88m), a Luka Jurić 10. (10,14m), Frane Peršić bio je 13. na 60m (7.84) i 11. na 400m (57.51), Antonia Peruško bila je 25. na 60m (8.49), a Nora Fuštić 8. u kugli (10,03m).