NBA: Boston zaustavio Golden State, ozljeda Curryja

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)

Nakon četiri pobjede u nizu uslijedio je poraz Golden Statea. Košarkaši Bostona svladali su trenutačno treću momčad Zapadne konferencije u gostima s uvjerljivih 110-88.

Od samog početka gosti iz Bostona su stvarali prednost te su nakon prve četvrtine imali 23-17, a na poluvremenu 48-32. Već tijekom druge četvrtine Golden State je izgubio svog najboljeg strijelca Stephena Curryja koji je otišao u svlačionicu nakon sudara sa suparničkim igračem Smartom i zbog ozljede lijevog stopala.

Curry je sam odšepao u svlačionicu, a u momčadi su odlučili da ne žele s njim riskirati u nastavku utakmice te je Curry propustio ostatak večeri.

„Mislim da je to bila opasna igra od Smarta“, rekao je poslije utakmice trener Golden Statea Steve Kerr.

Kod Bostona su Jayson Tatum i Jaylen Brown ubacili po 26 poena, s tim da je Tatum tome dodao 12 skokova i četiri asistencije, dok je Brown još imao četiri skoka i osam dodavanja. Spomenuti Marcus Smart je ubacio 20 poena uz osam asistencija.

Najbolji igrač Golden Statea bio je Jordan Pole s 29 poena.

I dok je Golden State treći na Zapadu (omjer 47-23), Boston je trenutačno četvrti na ljestvici Istočne konferencije (42-28).