PREMIJER LIGA

STOPOSTOTNI UČINAK Porečanima pripala uzbudljiva završnica

| Autor: Mladen PILAT
(Milivoj MIJOŠEK)

Iako prvotno u najavi bez gledatelja, dozvolom Stožera civilne zaštite IŽ, domaću premijeru rukometaša Poreča protiv uvijek neugodne Spačve iz Vinkovaca pratilo je na tribinama "Velog Jože" stotinu gledatelja. Imali su prilike vidjeti izuzetno uzbudljiv susret 2. kola koji je nakon dosta preokreta riješen u uzbudljivoj završnici. Najprije su 45 sekundi do kraja susreta Vinkovčani izjednačili na 28:28, a onda je Luka Moslavac, na proigravanje Mataije, 12 sekundi prije kraja donio ponovno vodstvo porečkoj momčadi. Krenuli su gosti u preostalim sekundama na brzinu po novo izjednačenje, ali im je lopta zapela u porečkom bloku, da bi vratar Vekić iz svog šesterca u posljednjim sekundama preko cijelog igrališta pogodio za konačnih 30:28.

Proslavili su tako Porečani, nakon odličnog otvaranja u Dubrovniku, i drugu pobjedu u prvenstvu prema kojoj ih je ovog puta vodio Luka Moslavac s devet golova, sedam je upisao Pribanić, a pratio ih je dirigent Mataija s pet pogodaka iz isto toliko pokušaja.

- Čestitke mojim igračima na novoj pobjedi i prikazanoj borbenosti na terenu. Nije bilo lako protiv Spačve, oni su uvijek neugodna momčad. Imali smo puno promašenih zicera i sigurno je imao utjecaj manjak rotacije. Bila su nam glavna dva boda i u tome smo uspjeli, rekao je ukratko trener Ilija Lovrinović nakon utakmice.

Poreč – Spačva 30:28

Utakmica 2. kola Paket 24 Premijer lige: Poreč – Spačva 30:28 (15:12). SRC "Veli Jože". Gledatelja 100. Suci: Juranović i Mrvica (oba Zadar).

POREČ: Muranović, Nikić 1, Mataija 5, Vinković, Perić 3 (3), Krbavčić (4+0), Pribanić 7, Vekić 1 (8+1), K. Moslavac, Malinarich, Lugar, Rađaković 3, Čipraka, Plovanić, L. Moslavac 9, Ikanović 1.

SPAČVA: Ćirović (2+0), Jurić 3, Vašarević, Nađ 3, Čičak 6, Buntić 5 (1), Vignjević 5, Pašagić (6+1), Mažurana 1, Mihaljević, Bolanča, Radović 1, Božić 4, Radović.

Sedmerci: Poreč 5 (3), Spačva 2 (1). Isključenja: Poreč 8 minuta (Ikanović 4, L. Moslavac 2, Perić 2), Spačva 8 minuta (Mihaljević 2, Vignjević 2, Ćirović 2, Božić 2).