Druga liga rukometašica zapad

Porečanke slavile, Umažanke izgubile u ogledima 13. kola

| Autor: Mijat Gavran
Ariana Kernjus (Umag) (Foto Mijat Gavran)

POREČ - Susret 13. kola Druge lige rukometašica: Poreč - Sloga 29:23 (18:10). Dvorana SC "Veli Jože". Gledatelja 150. Suci: Renea Andrea Jarnec (Varaždin) i Ivan Purma (Rugvica).

POREČ: Šolar, Cvek, Alić 2, S. Matošević, N. Kodan 7 (1), Prskalo, L. Picco 2, Nikolić 4, Mirko 1, Pašalić 4, V. Kodan, Vežnaver, Rupenović, C. Picco 8 (2), Ivančić 1, Ahmetspahić.

SLOGA: Marković, Žerdin 2, Horvat, Šilobod Plazina, Majetić 8, H. Živković, Trifković 2, Beber 2 (1), L. Tesar 6, Grgečić 1, T. Živković, Kopljar, K. Tesar 2.

Sedmerci: Poreč 3 (3), Sloga 2 (1). Isključenja: Poreč 6 minuta, Sloga 12 minuta.

Ispunile su zadaću porečke rukometašice i povećale svoj bodovni saldo. Spočetka su gošće vodile, ali je su ubrzo Corina Picco i Anja Nikolić s po dva gola u nizu donijele "labudicama" vodstvo (7:4). Isto su Lana Pašalić, sestre Picco i suigračice zavidnom -7:0 serijom u samo osam minuta povećale na 17:8.

Taj omjer je upućivao na pobjednica, iako su gošće u šest prvih minuta nastavka nizom od 6:1 smanjile neugodni "minus". To je bio signal da prva topnica lige Nikolina Kodan "tricom" uz golove Corine Picco (2) i ostalih suigračica ostvare novi 8:2 niz u desetak minuta za otklanajnje svih dvojbi oko domaćeg slavlja. Simpatične su gošće iz Svete Nedelje na koncu tek ublažile poraz.

IVANIĆ-GRAD - Susret 13. kola: Ivanić - Umag 33:26 (18:10). Sportska dvorana Žeravinec. Gledatelja 60. Sutkinje: Monika Eršek (Donja Bistra) i Iva Jurković (Zagreb).

IVANIĆ: Sopina, Mareković, Hren, Brakus 7, Sikaček 7, Luketić, Srna 1 (1), Petreković 5, Jakopčević, Cerovečki, Bertović, Ivanić, Lešković 1, Maričević 4, Rajković 6, Abramovizh 2.

UMAG: Blašković, Sladić, Mijanović, Romić-Hercig, Kernjus 6, Brkljača 4, Špoljar 5, Calcina, Mandić 3, Andročec, Selar 8 (1), Luša, Štingl, Tatalović.

Sedmerci: Ivanić 2 (2), Umag 2 (1). Isključenja: Ivanić 2 minute, Umag 4 minute.

Više nego solidan dojam je ostavila umaška ekipa u Ivanić-Gradu i u konačnici susreta izborila pristojan ishod. Krajnje angažirano su krenule domaće igračice, povele 5:1, zatim i 13:5 (19’) i zadržale tako visoku prednost do odlaska na predah.

Nakon 6:2 gošći u prvih desetak minuta drugog poluvremena, uzvraćaju raspoložene Brakus i Sikaček. Ne posustaju "žuto-plave" ni poslije 7:1 niza protivnica, nego uz dobru igru u obrani i nepogrešivu Mateu Špoljar drugu dionicu riješavaju u svoju korist.

Pula: Amphitheater