drugi poraz

Dvije sekunde dijelile košarkaše Pule od novog produžetka

| Autor: Ivica CEROVAC
(Arhiva Glasa Istre)

Utakmica 4. kola Lige za popunu Prve lige košarkaša: Pula 1981 - Opus Puntamika 78:81 (28:15, 11:23, 21:21, 18:22). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja: 200. Suci: Daniel Koraca, Zoran Žagar, Igor Trebatički).

PULA 1981: Vučinić 3 (1-2), Milivojević 7 (2-2), Mionni 4, Marić 29 (9-9), Škare 6 (2-2), Belina 5, Ostojić 15, Pušić 2, Banko, Rakić, Škarica 7, Šimac.

OPUS PUNTAMIKA: Jurela 20 (4-4), Zdrilić 21 (4-4), Šango, Kovačević, Torbarina 21, Jerak, Šljaka, Sikirić, Dević 18 (5-7), Brzoja 1 (1-2), Prskalo.

Tri poena: Pula 1981 10/19 (Marić 6, Milivojević, Belina, Ostojić, Škarica), Opus Puntamika 9/22 (Zdrilić 3, Torbarina 3, Jurela 2, Dević). Skokovi: Pula 1981 42 (Mionni 13), Opus Puntamika 27 (Dević 6).

Još su jednu utakmicu s infarktnom završnicom odigrali košarkaši Pule 1981 u Ligi za popunu Prve lige te upisali drugi uzastopni poraz. Za razliku od dvoboja s Đakovom i Maksimirom, protiv Opus Puntamike Puljani nisu igrali produžetke, no i ovom je prilikom pobjednika odlučivala jedna lopta te premda su ubacili više trica i nadskakali Zadrane, na kraju su gostima morali čestitati na pobjedi. Opet je Mirko Marić vukao pulsku momčad, no uzalud njegovih 86 poena u tri utakmice, kad su mu suigrači iz kola u kolo sve neraspoloženiji.

Odlično su Puljani otvorili susret i na isteku prve četvrtine imali "plus 15" (28:13), no Zadranima je sedam minuta bilo dovoljno da poravnaju na 32:32. U završnici je Marić realizirao dva slobodna bacanja za 75:76, Torbarina je pogodio dvicu, Ostojić poravnao tricom 23 sekundi prije kraja, da bi Zdrilić uzvratio tricom dvije sekunde prije kraja za slavlje stopostotne Opus Puntamike