Rast uz pad prometa

Crobexi treći dan u plusu, najviše se trgovalo Adrisom – a najveći gubitnik Adriatic osiguranje

| Autor: Hina
(Snimio Igor Šoban / Pixsell)

(Snimio Igor Šoban / Pixsell)


Na Zagrebačkoj burzi u srijedu su Crobex indeksi porasli uz pad prometa u odnosu na prethodni trgovinski dan, dok je u fokusu investitora bila povlaštena dionica Adris Grupe te dionica Zagrebačke banke.

Crobex indeks porastao je u srijedu, treći dan za redom, i to za 0,18 posto, na 3.774  boda dok je Crobex10 porastao za 0,29 posto, na 2.406 bodova nadoknadivši tako gubitak od prethodnog trgovinskog dana.

Među sektorskim indeksima danas je najviše, za 0,25 posto, porastao Crobexindustija, dok je s druge strane najviše pao Crobextransport 0,95 posto.

Redovni promet dionicama dosegnuo je 1,1 milijun eura, što je za 1,1 milijun manje nego u utorak.

Najveći redovni promet, 415 tisuća eura, ostvaren je povlaštenom dionicom Adris Grupe, uz pad cijene od 0,28 posto, na 71,2 eura. 

Po likvidnosti slijedi dionica Zagrebačke banke s prometom od 112 tisuće i nepromijenjenom cijenom od 24 eura.

Znatniji promet imala je i dionica Valamar Riviere, u visini od 98 tisuća eura uz rast cijene za 0,92 posto, na 6,6 eura.

U fokusu investitora bila je i dionica HT-a, kojom je protrgovano u iznosu od 49 tisuća eura uz nepromijenjenu cijenu od 41,7 eura.

Među likvidnijima najviše je 1,21 posto, porasla cijena povlaštene dionice Končar D&ST na 3.340 eura.

Najveći je pad cijene među likvidnijima imala dionica Adriatic Osiguranja, s cijenom nižom za 7,35 posto, na 454 eura.

Na ZSE se danas ukupno trgovalo s 37 dionica, pri čemu je cijena njih 12 porasla, 14 pala, a 11 stagnirala.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama