kadet istarskog borca

Jure Rajković brončani na "Grand Prixu Chomutov 2024."

| Autor: Ivica CEROVAC
(Osobna arhiva)

Jure Rajković, kadet Istarskog borca, nastupio je u Češkoj u sastavu U-17 reprezentacije Hrvatske na jakom međunarodnom hrvačkom turniru »Grand Prix Chomutov 2024«. Turnir je okupio 134 natjecatelja iz 15 zemalja, a Rajković se oprobao u kategoriji do 65 kg te je uz učinak od pet pobjeda i jednog poraza u konačnici zauzeo treće mjesto.

Aktivni su ovog vikenda bili i Rajkovićevi mlađi klupski kolege, koji su nastupili na prvenstvu Hrvatske grčko-rimskim načinom za mlađe dječake (U-13), koje je u Sesvetskom Kraljevcu okupilo 22 kluba sa 146 natjecatelja.

Najuspješniji su bili Erik Mikašinović (do 36 kg) i Matija Ritoša (do 59 kg), koji su se okitili brončanim odličjima. Matija Kapustić osvojio je 5. mjesto (do 44 kg), 9. je bio Tarik Ahmeti (do 65 kg), 10. Matija Perić Matejčić (do 59 kg), 14. Arslan Nesimi (do 40 kg) i Noa Katić (do 54 kg) te 16. Marko Nikolić i Donald Buršić (oba do 49 kg).

Jedna bronca stigla je iz Sesvetskog Kraljevca i u Poreč, a osvojio ju je Antonio Leva (do 44 kg), na 5. je mjestu završio Armando Prodan (do 75 kg), dok je 10. bio Haris Mešić (do 54 kg). Za Buje je 11. mjesto osvojio Jan Sain (do 54 kg), a 16. Stefan Altin (do 49 kg).