istra 1961 - rijeka

FOTO & VIDEO / Dobri Puljani nisu uspjeli zaustaviti šampionsku Rijeku

| Autor: Ivica Cerovac, Roberto Car

Istra 1961 - Rijeka 0:2

Završena je utakmica, Riječani su slavili s 2:0, uz pogotke Tonija Fruka i Bruna Gode

90+6' Majkić žuti karton

90' Velika prilika za Rijeku, Grgić s 10 metara pucao nogom preko gola

Domaći igrači tražili su prekršaj u napadu, ali nisu ga dobili i morali su još jednom krenuti s centra

84' 0:2. Korner s lijeve strane izveo je Petrović, Goda glavom svladao Majkića

82' Posljednja izmjena kod gostiju, Mitrović umjesto Pjace

77' Jos jedna izmjena kod Rijeke, Grgić umjesto Pašalića

74' Izmjena kod Rijeke, Petrović zamijenio strijelca Fruka

Na stadionu se okupilo 5228 gledatelja

72' Dvostruka izmjena kod Istre 1961, ušli Čuić i Lisica, izišli Vuk i Ekong

69' Pašalić se odlučio za udarac, Majkić obranio

68' Još jedna lopta koja je opasno prošla kroz domaći peterac, u konačnici izostao udarac, tek faul u napadu

66' Nastavila se utakmica

Sudac označio prekid za osvježenje igrača dok se dim ne raziđe

(Snimio Ivica Cerovac)(Snimio Ivica Cerovac)

(Snimila čitateljica Glasa Istre)(Snimio Ivica Cerovac)

(Snimila čitateljica Glasa Istre)(Snimila čitateljica Glasa Istre)

Krenula je i Armada s pirotehnikom

54' Nakon ubačaja Vuka lopta je pogodila u ruku jednog igrača Rijeke, umjesto traženog penala Puljani dobili aut

52' Pjaca žuti karton

50' Blagojević žuti karton

Počelo je drugo poluvrijeme s dvije izmjene u gostujući redovima. U svlačionici su ostali Janković i Marić, ušli su Hodža i Obregon

***

Gotovo je prvo poluvrijeme s prednošću Riječana 1:0 zahvaljujući pogotku Tonija Fruka postignutim nakon odličnog prodora Marka Pjace

45' Marić je gurnuo u priliku Smolčića, Majkić obranio

38' Pašalić je nakon solo akcije gađao bliži kut, lopta je završila pored gola

35' Selahi žuti karton

Zagužvalo se u gledalištu, između sjeverne i zapadne tribine, brzo su se strasti smirile

30' 0:1. Brza kontra gostiju, Fruk pogađa ispod grede

29' Loša reakcija Radeljića na visoku loptu, Filet se zagradio i iz okreta pucao ravno u Labrovića

19' Greška Smolčića, Devetak ubacio na peterac, Ekong ne uspijeva zaprijetiti

18' Utakmica se nastavila

17' Demoni ubacili tri baklje u gostujući kazneni prostor, sudac označio kratki prekid

14' Slobodni udarac s 30-ak metara izveo je Marešić, snažno i preko gola

5' Nakon gostujućeg kornera lopta je stigla do Ekonga koji je s njom pretrčao cijeli teren i potom pucao pored gola

Počela je utakmica

****

Večeras s početkom u 19 sati na Gradskom stadionu "Aldo Drosina" počet će susret 30. kola HNL-a između Istre 1961 i Rijeke. Riječ je o regionalnom derbiju, susretu kojeg navijači pulskog kluba uvijek željno iščekuju, ali ovom ga prilikom željno iščekuju i navijače Rijeke koja u Pulu dolazi kao vodeća momčad prvenstva i, uz Dinamo, glavni pretendent na naslov.

Bit će to jubilarni 60. HNL derbi ovih momčadi, odnosno 30. u kojem je Istra 1961 domaćin.

"Zeleno-žuti" su dosad tek u pet navrata pobijedili Rijeku, četiri puta na svom stadionu i tek jednom, prošle sezone, na Rujevici. U tri ovosezonska dvoboja Rijeka je pobijedila u oba susreta na Rujevici (6:0 i 3:0) nakon čega je pulski klub mijenjao trenere, prvo Mislava Karoglana pa Davida Catalu, dok je prošli susret na "Drosini" završio podjelom bodova (1:1).

Za današnji susret trener Istre 1961 Paolo Tramezzani ima na raspolaganju četvorku koja nije igrala protiv Dinama, Majkića, Majstorovića, Blagojevića i Petrusenka, dok će susret zbog tri žuta kartona preskočiti Valinčić. U najavi susreta iz pulskih su redova akcent stavljali na borbenoj i agresivnoj igri kojom žele pomrsiti račune lideru. Susret sudi Dario Bel iz Osijeka.
Trener Tramezzani je ovog puta iznenadio sastavom jer će od prve minute krenuti Koski, Vuk i Ekong.

(Foto: NK Istra 1961 Facebook)(Foto: NK Istra 1961 Facebook)

Evo i sastava:
ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Koski, Majstorović, Marešić, Devetak, Ekong, Petrusenko, Blagojević, Vuk, Filet.
RIJEKA: Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Pašalić, Fruk, Janković, Pjaca, Marić.