stoji sve manje izgleda za ostanak

Košarkaši pulskog prvoligaša poraženi u još jednom derbiju začelja

| Autor: Roberto CAR
Sandro Kordiš (Snimio Milivoj Mijošek/Glas Istre)

Susret 19. kola Prve lige košarkaša: Mladost – Stoja 92:85 (28:23, 33:22, 14:18, 17:22). Dom košarke Cedevita. Gledatelja: 100. Suci: Nikola Perlić, Matija Glavurdić, Marin Bogdanić.

MLADOST: Bogdanović 19, Anzulović 9, Pešić 5, Kroflin 11, Mršić 29, Zemljić 9, Pavković 3, Galić, Ivančić, Matleković 7.

STOJA: Maljić 17, Gustovarac 5, Hortman 33, Travica 10, Kordiš 16, Cukerić, Cetina, Dasko, Mlatac 2, Fabijanić, Ndiaye 2.

Tri poena: Mladost 10-26 (Bogdanović i Mršić 3), Stoja 6-24 (Hortman 4). Skokovi: Mladost 29 (Pešić 9), Stoja 36 (Travica 9).

Košarkaši Stoje nisu se uspjeli revanširati mladim Zagrepčanima za visoki pulski poraz. U derbiju začelja, budući da su u susret »mladostaši« ušli sa četiri, a Puljani s tri pobjede, slavili su domaćini u prvom redu zahvaljujući puno boljoj igri u prvom poluvremenu. Naime, na odmor su domaći otišli pri vodstvu 61:45. U nastavku su pulski igrači odigrali puno bolje, čak su u završnici stigli i zaprijetiti jer su 1:55 minute prije kraja košem Travice smanjili na 87:79, ali za preokret je već bilo prekasno.

Domaćina je do pobjede vodio tandem Mršić - Bogdanović koji je ubacio 48 poena, dok je u redovima Stoje najraspoloženiji bio Chris Hortman s 33 poena, 7 skokova i 6 asistencija. Pred košarkašima Stoje su sad dva domaća susreta, prvo protiv Ribole Kaštele pa protiv Samobora. U tim će susretima momčad trenera Šućurovića tražiti pobjedu ili pobjede kako bi zadržali nadu u ostanak u prvoligaškom društvu.

Ostali rezultati 18 kola: R. Kaštela - Samobor 71:72, Jazine A. - Podstrana 102:70, Hermes A. - Gorica 89:84, V. Osijek - Omiš ČT 76:72, Zagreb - Marsonia 70:60, Crikvenica - Kvarner 2010 76:92. Poredak: Kvarner 18-1, Vrijednosnice Osijek 17-2, Gorica 13-6, Zagreb i Samobor 12-7, Jazine Arbanasi i Ribola Kaštela 11-8, Omiš Čagalj Tours 9-10, Hermes Analitica 8-10, Marsonia 6-13, Podstrana 4-15, Mladost 5-13, Crikvenica i Stoja 3-16.