Potpuni debakl Stoje u derbiju začelja

Košarkaši pulskog prvoligaša visokim porazom od Crikvenice preuzeli "fenjer" na ljestvici

| Autor: Roberto Car
Tonći Lisica (Snimio Luka Jeličić)

PULA - Susret 16. kola Prve lige košarkaša: Stoja - Crikvenica 59:91 (24:19, 12:17, 9:25, 14:30). Dvorana SŠ Stoja. Gledatelja: 150. Suci: Dalibor Lenac, Daniel Koraca, Zoran Žagar.

STOJA: Dasko 6, Hortman 16, Travica 6, Mlatac 6, Kordiš 14, Burić, Cukerić, Gustovarac 5, Lisica 2, Ndiaye, Golemac 4.

CRIKVENICA: Popović 17, Tomas 16, Karabaić 12, Jurković 12, Scott 8, Butorac 6, Šamanić 14, Šulentić 6, Volčanšek, Perić, Ćošić, Matić.

Tri poena: Stoja 7-21 (Hortman 3), Crikvenica 13-28 (Šamanić 4). Skokovi: Stoja 30 (Kordiš 7), Crikvenica 41 (Karabaić 7).

Teškim domaćim porazom u derbiju začelja protiv Crikvenice košarkaši Stoje prigrlili su »fenjer« Prve lige i znatno umanjili izglede za ostanak. Ne samo da su poraženi od direktnog suparnika u borbi za ostanak, koji je poput Puljana u susret 16. kola ušao sa samo dvije pobjede, već su i drugi puta ove sezone svladani od njega, što borbu za izbjegavanje zadnja dva mjesta koji vode u niži rang čini još težom. Otkako su u nastavak prvenstva ušli s četiri nova igrača i novim trenerom Goranom Šućurovićem, košarkaši Stoje upisali su tri teška poraza. Prvo domaći 48:90 od Zagreba, potom 88:116 od Jazina u Zadru te ovaj nedjeljni od Crikvenice.

Početak susreta nije najavljivao takav rasplet. Puljani su odlično ušli u utakmicu i poveli 24:12 košem Golemca pred kraj prve četvrtine. No, gosti su u preostalih 1,52 minute odgovorili serijom 7-0 i smanjili zaostatak na pet razlike do ulaska u drugu dionicu. Košem Kordiša vodili su Puljani 28:24, nakon čega je Crikvenica serijom 10-0 povela šest razlike, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 36:36.

Ulazak u drugo poluvrijeme donio je »potop« Stoje, nakon 41:38 uslijedila je nova gostujuća serija 12-0 i susret je bio odlučen.

U pulskim redovima samo su Hortman i Kordiš bili na očekivanoj razini pa jedino raduje što je mladi Vito Matac odigrao više od 21 minute. U idućem kolu Stoja gostuje u Osijeku kod Vrijednosnica koje dijele prvo mjesto s Kvarnerom.