Sjajan uspjeh istarskih boraca

Elizabeta Crnković osigurala najmanje brončanu medalju, Ivano Čelić brončani, čekamo Anđelinu Videc

| Autor: Goran Rojnić
(Facebook)

(Facebook)


Puljanka Elizabeta Crnković, članica Planet Sporta, osigurala je najmanje brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu koje se održava u Abu Dhabiju. U odličnoj izvedbi u četvrtfinalnom meču protiv poljske borkinje dohvatila je polufinale Svjetskog prvenstva i time potvrdila pobjedničko postolje, odnosno osiguranu medalju. Crnković inače brani svjetski naslov s posljednje svjetske smotre pa nema sumnje da će u polufinalu (u petak) sve učiniti da izbori završni meč Svjetskog prvenstva.

Crnković je kao nositeljica ždbrijeba bila slobodna u prvom kolu, a u četvrtifinalnom dvoboju protiv Poljaniknje Michelle Wendykier u potpunosti je dominirala borbom i slavila "čistu" 3:0 pobjedu. Za finale će se Crnković boriti u petak protiv Leonie Wanger iz Lihtenštajna.

Drugi član pulskog Planet Sporta, Ivano Čelić, koji je također dan ranije osigurao brončanu medalju ulaskom u polufinale, na žalost je zbog ozljede noge u četvrtfinalu morao predati polufinalni meč, ali to ne umanjuje njegov uspjeh i osvajanje bronce na svjetskoj smotri.

Čelić je u četvrtfinalu totalno izdominirao predstavnika Velike Britanije i pobijedio uvjerljivo 11:1, međutim, već nakon borbe vidljivo je bilo da jako šepa, a potom se potvrdila teška ozljeda noge i Čelić je morao predati polufinalni dvoboj protiv austrijskog predstavnika.

Anđelina Videc iz Buja, pak, koja je dan ranije osigurala medalju na svjetskoj smotri, svoj polufinalni meč protiv Haneen Khatab iz Ujedinjenih Arapskih Emirata imati će danas oko 15-15.30 sati.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama