prva b liga

Rovinjski Delfini propustili napad za izjednačenje u utakmici 11. kola doigravanja

| Autor: Ivica RADETIĆ
(Snimio Vedran Sitnica)

JADRAN KOSTRENA : DELFIN      17 : 16

RIJEKA - Utakmica 11. kola doigravanja od 6. do 10. mjesta Prve B lige: Jadran Kostrena - Delfin 17:16 (3:1, 6:5, 4:6, 4:4). Bazen Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Marin Beltrame i Armando Kadirić (oba Rijeka).

JADRAN KOSTRENA: Ševeljević, I.Marić 3 (2), B.Marić 2, Sotošek 3, Zucalo, Jureša, Gulan, Nemet, Maršanić 6 (2), Popović 1, Margitić 2, Zrebec, Kren, Babić.

DELFIN: Košara, Dražin 1, L.Miletić, Franulović 2, Mamontov 1, Banko 3, Krevatin, Brajnović 2, Sošić 2, T.Miletić 3, Dipić, Milošević.

Peterci: Jadran K. 6 (4), Delfin -.

U zanimljivoj i vrlo napetoj utakmici rovinjski "delfini" ispustili su priliku za povoljniji rezultat, pogotovo u drugom dijelu utakmice. Poveli su golom Mamontova u drugoj minuti, ali dosta brzo Kostrenjani preokreću rezultat i dobivaju prvu četvrtinu. Početkom druge golovima Miletića, Brajnovića i Poropata dolazi do poravnanja 4:4 te su uslijedila dva napada kad udarce Sošića vratar Ševeljević brani. Stoga na odmor domaći odlaze s tri gola prednosti.

Nastavak susreta pripao je igračima trenera Arijana Banka i "delfini" dolaze na samo gol zaostatka, pa iako se razbranio domaći vratar Kren, golovima Banka i Dražina dolazi do poravnanja (11:11). Već na početku posljednje četvrtine Franulović i Banko uspijevaju zabiti gol za nova poravnanja (13:13 i 14:14) kad su uslijedila tri sušna napada "delfina".

U 28. minuti Tonči Miletić postiže gol za 15:15, a sretno i spretno preko Maršanića domaćin uzvraća za dva gola prednosti. Minutu do kraja, kod rezultata 17:16, u napadu trener Banko zove time out, ali u posljednjim trenucima susreta udarac Brajnovića vratar Ševeljević brani.

Rezultati 11. kola: Jadran Kostrena - Rovinj 17:16, Siscia - Crikvenica 22:8, Pula slobodna. Poredak: Siscia 18, Jadran Kostrena 17, Delfin 15, Pula 3, Crikvenica bez bodova.

U sljedećem kolu (16. ožujka) igraju: Jadran Kostrena - Siscia, Crikvenica - Pula, Delfin slobodan.