Prva B liga: Pobjeda i poraz rovinjskog Delfina, Puležani poraženi

| Autor: Ivica RADETIĆ
Vaterpolisti Delfina (Snimio Ivica Radetić)

BELLEVUE : DELFIN       15:9

DUBROVNIK - Zaostala utakmica 1. kola Prve B lige: Bellevue – Delfin 15:9 (4:2, 2:3, 3:3, 6:1). Bazen Gruž. Gledatelja: 120. Suci: Mato Milosavić, Jakov Blašković (oba Dubrovnik).

BELLEVUE: Vranješ 1, Miloglav 3 (2), Marković 1, Franić, B. Ivaniš 3, Benussi, Tulio 2, Bogdanović, Bjelorepa 2, L. Ivaniš, Kazagić 3.

DELFIN: Košara, Krevatin, Peruško, L. Miletić, Franković, Mamontov 3, Banko 2, Brajnović 2, Supić 1, Sošić 1, Poropat, T. Miletić, Dipić, Milošević.

Udarci na gol: Bellevue 32, Delfin 27. Prekršaji: Bellevue 4, Delfin 6. Peterci: Bellevue 2 (2), Delfin -.

Na jugu Dalmacije rovinjski Delfini su,nakon dosta izjednačene i ravnopravne igre, u posljednjoj četvrtini »potopljeni« od ekipe Bellevue. Verć u prvom napadu domaćina vratar Košara skida zicer, a u brzoj kontri Banko i nešto kasnije kapetan Mamontov dovode Rovinjce u vodstvo. S igračem više u četvrtoj minuti Tulio smanjuje, dok s dva peterca Miloglav i Kazagić preokreću rezultat u korist domaćina. Početkom druge četvrtine igrači Bellevuea povisuju rezultat na 6:2, kad trener Arijano Banko traži minutu odmora. To je urodilo plodom jer se golovima Sošića, Brajnovića i Banka Rovinjci vraćaju na samo gol zaostatka. U ravnopravnoj trećoj četvrtini s dva gola Mamontova i Supića mladi »delfini« se nadaju povoljnom rezultatu. Ipak, iznenađenje se nije dogodilo jer im je iskusniji, sretniji i spretniji domaćin u završnici ugasio nadu.

CRIKVENICA : DELFIN       7:23

RIJEKA - Utakmica 8. kola Prve B lige: Crikvenica – Delfin 7:23 (3:6, 0:6, 2:2, 2:9). Bazen Kantrida. Gledatelja: 80. Suci: Duje Čipčić, Armando Kadrić (oba Rijeka).

CRIKVENICA: Ivkovčić, Mihaić, B. Galić, Juram, Sučić, Pavlić, Novkovski, I. Galić, Domijan, Škiljan, Margaretić 4, Meštrić 2, Luetić, Biščević 1.

DELFIN: Košara, Peruško 1, L. Miletić 2 (1), Vuković 5 (1), Franulović 3, Mamontov, Banko 2 (2), Brajnović 3, Supić 1, Sošić 3 (1), Poropat 2, T. Miletić 1, Dipić, Milošević.

Udarci na gol: Crkvenica 23, Delfin 29. Prekršaji: Crikvenica 13, Delfin 11. Peterci: Crikvenica -, Delfin 5 (5).

Lakše od očekivanog rovinjski su »delfini« savladali posljednju Crikvenicu koja je tek u trećoj četvrtini uspjela izboriti neriješen rezultat. Već na početku su bolji i čvršći Rovinjci golovima Banka, Franulovića i dvostrukog strijelca Vukovića poveli 4:0, dok je vratar Košara imao nekoliko dobrih obrana. Početkom druge četvrtine s dva gola Niko Sošić i Supić povisuju prednost na 9:3, a na odmor Rovinjci odlaze s velikih 9 golova razlike. Finiš susreta u potpunosti je pripao bržim i spretnim Rovinjcima koji dolaze do visoke pobjede protiv domaćina koji ima dosta mladu ekipu.

JADRAN : PULA     24:11

RIJEKA - Utakmica 8. kola Prve B lige: Jadran Kostrena – Pula 24:11 (4:4, 6:3, 7:1, 7:3). Bazen Kantrida. Gledatelja: 60. Sutkinje: Lea Saftić, Kristina Beltrame (obje Rijeka).

JADRAN: Ševeljević, I. Marić 7 (1), B. Marić 2 (1), Sotošek 4, Nemet, Jureša, Abramović 6 (1), Jurić 1, Maršanić 2, Gulan, Smokvina 1, Šunjić 1, Babić.

PULA: Gjevelekaj, Vujić, Buršić, Šimić, Fabijanić 3, Pušić 1, Kosanović 3 (1), Orešković 3, Sorić 1, Pecirep.

Udarci na gol: Jadran K. 38, Pula 26. Prekršaji: Jadran K. 8, Pula 13. Peterci: Jadran K. 3 (3), Pula 1 (1).

I pored visokog poraza, igrači Pule trenera Bekima Rače u prve su se dvije četvrtine uspješno nosili s jačim i iskusnijim Jadranom iz Kostrene, koji svoje susrete igraju na bazenu Kantrida. Već na početku prve četvrtine istaknuo se vratar Adam Gjevelekaj kad je skinuo četiri brze kontre domaćina. Poveli su igrači Jadrana 3:0 golovima Sotošeka, Maršanića i B. Marića, ali su na najbolji način uzvratili Puležani golovima Kosanovića, Pušića, Fabijanića i Oreškovića te je prva četvrtina završila bez pobjednika. U 12. minuti Kostrenjani su poveli 7:4 i na odmor otišli s prednošću od tri gola. Tek u posljednje dvije četvrtine došla je do izražaja kvaliteta domaćih vaterpolista koji nisu dopustili iznenađenje.

Ostali rezultati 8. kola: Bellevue – Siscia 14:13, POŠK 1937 – Galeb MR 10:12, Opatija – Gusar Mlini 18:11.

Poredak: Galeb MR (-1) 19, Bellevue (-1), Opatija, Gusar Mlini (-1) 15, Jadran Kostrena 14, Delfin, POŠK 1937 12, Siscia 9, Pula (-1) 3, Crikvenica 0. Sljedeće, 9. kolo (24. veljače): Pula – Opatija, Siscia – Jadran Kostrena, Galeb MR – Bellevue, Delfin – POŠK 1937, Gusar Mlini – Crikvenica