RUKOMET

POREČANIMA PRVI BODOVI U BORBI ZA PRVAKA. Vučić tri sekunde prije kraja zabija za pobjedu

| Autor: Goran Rojnić
Tomislav Bošnjak (Snimio Milivoj Mijošek)

Utakmica 1. kola Lige za prvaka Paket24 Premijer lige: Poreč - Sesvete 24:23 (10:12). SC Veli Jože. Suci:: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru).

POREČ: Krbavčić, Vladić (10+0), Muranović 3, Gavran, Thoss 1, Krajcar 2, Vučić 4, Đukanović, Popović, Čipraka, Plovanić 1, Radunović, Moslavac, Bošnjak 10 (4), Ljubić 3.

SESVETE: Purić, Perić, Krndelj 5, Topić, Raužan, Papić 1, Dumenčić 6 (3), Gotal, Vusić, Šuker, Krešić, Gavrić 3, Štrković, Hršak 4, Finek 4.

Sedmerci: Poreč 4 (5), Sesvete 3 (3). Isključenja: Poreč 4, Sesvete 8 minuta.

Porečki rukometaši otvorili su Ligu za prvaka domaćom pobjedom, u susretu u kojem su stalno lovili zaostatak za Sesvetama, a onda u finišu tri sekunde prije kraja pogotkom Luke Vučića stiglo do prvih bodova u borbi za prvaka.

Nakon početnog izjednačenja do 5:5, gosti rade seriju 0:4, koju imaju i dvije minute prije kraja prvog dijela (8:12), no Vučić i Bošnjak za odmor smanjuje na prihvatljivih minus dva. U nastavku se igralo gol za gol, a onda su Vučić i Bošnjak dovukli Porečane do izjednačenja minutu i pol prije kraja. Potom je Muratović osvojio loptu gostujućeg napada, da bi Vučić tri sekunde prije kraja s krila pronašao put porečke pobjede, koju je u zadnjoj sekundi Vladić sačuvao obranom.