FUTSAL

Blazquez "slomio" Zagrepčane, večeras druga utakmica

| Autor: Ivica Cerovac
(Sanjin Srukić / Pixsell)

Stanoinvest Futsal Pula na najbolji je mogući način otvorila polufinalnu seriju doigravanja za prvaka Hrvatske, koja se igra na tri pobjede. U prvoj utakmici, odigranoj u više nego pristojno popunjenom Domu sportova »Mate Parlov«, Puljani su rezultatom 3:2 svladali Futsal Dinamo. Četvrti su put ove dvije momčadi odmjerili snagu ove sezone i četvrti put nakon regularnih 40 minuta nismo dobili pobjednika. U prvenstvu je završilo 2:2 u Puli i 4:4 u Zagrebu, u polufinalu Kupa u Dubrovniku bilo je 1:1, da bi Puljani slavili s 5:4 poslije izvođenja šesteraca, a sada su se nakon 2:2 igrali produžeci u kojima su igrači trenera Alvara Martineza Castilla zabili još jednom za trijumf.

Atraktivan futsal

Domaća je momčad do vodstva stigla u sedmoj minuti preko »Chusa« Blazqueza, koji je odigrao dupli pas s Matajom i potom neobranjivo pospremio loptu ispod grede. Pet minuta kasnije bilo je 2:0 nakon što je Grillo presjekao dodavanje na svojoj polovici terena, povukao kontru »tri na dva« i uposlio Daniela Moravca, koji je »zavaljao« Piplicu i zabio. Dinamo je smanjio zaostatak u 14. minuti, kad je Tihomir Novak izbijenu loptu na centru glavom vratio do zaboravljenog Perića, a ovaj se okrenuo i sa sedam metara zatresao mrežu. Stvari su vraćene na početak u pretposljednjoj minuti prvog dijela, poslije akcije Filipa Novaka koji je s desne strane poslao oštru prizemnu loptu pred domaći gol, koja je u nogu pogodila Mataju i odbila se u mrežu. U drugom poluvremenu mreže su mirovale i ušlo se u produžetke te je nakon prvih pet dodanih minuta na semaforu i dalje pisalo 2:2, a onda je u drugoj minuti drugog produžetka poslije udarca Mataje i obrane Piplice, još jednu loptu u gostujuću mrežu pospremio Chus te donio Puljanima pobjedu.