NBA LIGA

Bogdanović s 20 poena pridonio pobjedi Knicksa u Clevelandu, povratak Zubca

| Autor: Novi list
(Foto: Reuters)

Knicksi su nakon uvodne minute utakmice protiv Cavaliersa ostali bez ozlijeđenog Jalena Brunsona, ali su unatoč tome uspjeli stići do 25. pobjede ove sezone. Josh Hart je ostvario “triple-double” (13 poena, 19 skokova i 10 asistencija), a Donte DiVincenzo “iskrcao” domaćinima 28 poena. Svoj doprinos dao je i Bojan Bogdanović.

Nekadašnji hrvatski reprezentativac za pola sata postigao je 20 poena, te tom učinku pridodao tri skoka i tri asistencije. “Babo” je imao nešto više od 50 posto šuta (8-15), ali je pogodio tek jedan od šest šuteva za tri poena.

Jaylen Brown (29) i Jayson Tatum (27) su odveli Celticse do uvjerljive pobjede nad Warriorsima. Stephen Curry nije igrao u drugom poluvremenu. U prve dvije četvrtine je postigao tek četiri poena. Promašio je svih devet pokušaja za tri poena, pogodio tek dvije od 13 lopti iz igre.

Dario Šarić je nepunih 13 minuta u igri iskoristio za četiri poena i dva skoka.

Kawhi Leonard je bio prvi strijelac Clippersa koji su svladali Wolvese u utakmici u kojoj su dominirale obrane. Ivica Zubac se vratio na parket nakon dvije utakmice pauze i odigrao nešto više od 18 minuta tijekom kojih je postigao dva poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Tobias Harris (28) i  Tyrese Maxey (24) odveli su Sixerse do pobjede nad Mavsima. Ovo je tek šesta pobjeda Philadelphije u posljednjih 14 utakmica koliko nema Joela Embiida.

Luka Dončić je ostvario i treći uzastopni “triple-double” učinak – 38 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Kyrie Irving se priključio s 28 poena.