istra 1961 - hajduk

FOTO & VIDEO / Lider prvenstva nije pokleknuo na Drosini: "Bili" slavili 2:0

ISTRA 1961 - HAJDUK 0:2

Puljani su na kraju utakmice više vremena imali loptu u svojim nogama (53-47), ali od četiri udarca što su ih tijekom 90 minuta plus sudačka nadoknada uputili, niti jedan nije išao u okvir gostujućeg gola. S druge strane, Splićani su uputili osam udaraca od kojih je pet bilo precizno, a iza leđa Lovre Majkića završile su dvije lopte, dovoljno za petu uzastopnu pobjedu Hajduka u prvenstvu i zadržavanje iste bodovne razlike pred najbližim pratiteljima, Rijekom i Dinamom.

Po dovršetku utakmice, nekolicina navijača Torcide je uletjela na teren. Zaštitari su pokušali smiriti situaciju, no nakon što nisu uspjeli, intervenirala je interventna policija

Gotova je utakmica na "Drosini". Hajduk je slavio golovima Emira Sahitija u prvom i Marka Livaje s "bijele točke" u drugom poluvremenu.

90+4' Posljednje dvije izmjene kod Hajduka, ušli Odjidja-Ofoe i Lauš, izišli Pukštas i Sigur

90+3' Kalik dobio žuti karton zbog prekršaja na Mauriću

90+2' Devetak dobio žuti karton zbog prekršaja na Siguru

Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade vremena

90' Potvrđena je najstroža kazna, Livaja je precizno pogodio za 0:2

88' Dok se čeka VAR provjera, Hajduk je napravio dvije izmjene, ušli Moufi i Elez umjesto Sahitija i Krovinovića

87' Krovinović je ubacio s lijeve strane, lopta se odbila od noge Iovua i pogodila Hujbera u ruku, a sudac Čulina pokazao na "bijelu točku"

85' Hujber je poslao oštar ubačaj u gostujući kazneni prostor, kojeg je Šarlija umalo skrenuo u vlastitu mrežu

80' Matheus je lukavo pokušao iznenaditi Lučića udarcem direktno iz kornera, ali nekadašnji čuvar zeleno-žute mreže nije se dao iznenaditi

77' Ušli Čuić i Petrusenko, izišli Mlinar i Blagojević, čime je Istra 1961 ispucala sve izmjene

75' Premda je vidljivost daleko od idealne, utakmica se nastavila

72' Krenula je bakljada s južne tribine, stvorila se prava dimna zavjesa u domaćem kaznenom prostoru i sudac Čulina je nakratko prekinuo utakmicu

66' Prva promjena kod Hajduka, Kalik ušao, Dajaku izišao

65' Velika pogreška Iovua, Livaja je krenuo prema Majkiću i obišao ga, no mladi moldavski reprezentativac uspio se vratiti i izbiti loptu s gol-linije

64' Ušli kod Istre 1961 Hujber i Matheus, izišli Kadušić i Vuk

61' Vuk je ubacio s lijeve strane, Šarlija promašio loptu, no potom se iskupio blokiravši s poda pokušaj Ercega

Službena brojka prisutnih gledatelja na "Drosini" je 8.606

55' Žuti karton dobio je Kadušić zbog prekršaja na Krovinoviću

Provjeravalo se istovremeno i igranje rukom Devetaka u kaznenom prostoru nakon ubačaja s lijeve strane, ali igra se nastavila

51' Sigur je na sredini terena rukama držao Vuka, koji je na kraju dobio žuti karton jer je u pokušaju da se oslobodi rukom po licu zakačio protivničkog igrača

49' Mlinar je ubacio iz kornera, a Erceg s deset metara nogom pucao pored gola

Krenulo je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima tijekom pauze

(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)(Snimio Milivoj Mijošek / Glas Istre)

***

Posjed lopte na kraju je bio 44-56, Hajduk je imao pet udaraca od kojih su dva išla u okvir domaćeg gola, a Istra 1961 dva udarca, oba neprecizna. Hendikep za "zeleno-žute" je ozljeda Lisice, strijelca pobjedničkog pogotka na Poljudu, a usto Erceg balansira na rubu dobivanja drugog žutog kartona, kojeg su u nekoliko navrata potencirali gostujući igrači, kako oni na terenu, tako i "rezervisti" u društvu sa stručnim stožerom

Stigao je taj pogodak kao plod visokog pritiska kojeg su Splićani nametnuli od samog početka te nisu dozvoljavali domaćim nogometašima da razviju svoju igru. Izveli su čak pet kornera u uvodnih 20 minuta, a nakon vodstva su se malo povukli i dopustili Puljanima da donekle uspostave ravnotežu na terenu.

***

Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk ima minimalnu prednost zahvaljujući pogotku što ga je u 16. minuti postigao Emir Sahiti

45+3' Mlinar je pucao s 20 metara, a upućenu loptu Erceg je skrenuo visoko preko gola

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade prvog poluvremena

35' Livaja je na desnoj strani prevario Marešića i ubacio za Dajakua čiji je prvi pokušaj obranio Majkić, a popravni završio daleko od domaćeg gola

34' Dajaku je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, presnažno za Pukštasa

33' Umjesto ozlijeđenog Lisice, ušao je Ekong

31' Lisica se nakon jednog sprinta primio za desnu butinu, sjeo na travu i zatražio izmjenu

27' "Zakuhalo" se nakon jednog auta između Devetaka i Sahitija, situacija se brzo primirila

Najgore je tom prilikom prošao Livaja, koji je previše žustro uletio u gužvu i dobio žuti karton

23' Erceg je natrčao na Lučića nakon što je golman Hajduka ispucao loptu, napadač Istre 1961 prošao je bez kartona, samo s usmenom opomenom glavnog arbitra

19' Lisica je prošao po desnoj strani i vratio povratnu loptu za Maurića, čiji je prizemni udarac s ruba kaznenog prostora prošao tik pokraj vratnice

9' Sahiti je uposlio Pukštasa koji je s 12 metara pucao preko gola

3' Nakon kornera Krovinovića pucao je Livaja, a Blagojević tijelom požrtvovno blokirao njegov udarac

0'  Počela je utakmica

***

"Drosina je rasprodana! Vidimo se u najboljoj mogućoj sportskoj atmosferi!", objavljeno je na službenoj Facebook stranici Istre 1961 uoči današnje utakmice između Istre 1961 i Hajduka u Puli.

Danas će Istra 1961 u svojoj 18. prvoligaškoj sezoni po prvi put igrati na ispunjenoj "Drosini", a u utakmici koja će započeti u 15 sati na suprotnoj strani terena stajat će nogometaši Hajduka.

Splićani u Pulu stižu kao vodeća momčad SuperSport HNL-a, ali i s bremenom da su u četiri posljednja ogleda sa "zeleno-žutima" upisali dva remija i dva poraza. Prošle sezone bilo je na "Drosini" uvjerljivih 3:0 za domaćina, a između tog susreta "ugurala" su se dva remija na Poljudu okončana identičnim rezultatom - 2:2.

U ovoj sezoni današnji protivnici jednom su odmjerili snagu, 2. rujna u Splitu, a Istra 1961 je slavila pogotkom što ga je u 11. minuti sudačke nadoknade vremena postigao Mateo Lisica.

Rijeke ljudi već od 13 sati slijevale su se prema pulskom stadionu "Aldo Drosina", a policija je, uobičajeno, pratila grupe navijača.

Kako je Glas Istre već pisao, oko 13.15 sati zabilježen je manji incident ispred zgrade Policijske uprave istarske, kad je netko od navijača bacio dimnu bombu. (Foto: Istra 1961 Facebook)

Istra 1961 - Hajduk. Gradski stadion "Aldo Drosina". Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Pomoćnici: Mihalj (Velika Gorica) i Vuković (Zagreb). VAR: Ante Čuljak (Zagreb).

ISTRA 1961: Majkić, Kadušić, Iovu, Marešić, Devetak, Mlinar, Blagojević, Maurić, Lisica, Erceg, Vuk.

HAJDUK: Lučić, Sigur, Šarlija, Uremović, Diallo, Pukštas, Žaper, Krovinović, Dajaku, Livaja, Sahiti.